Bütçesi 91 milyon lirayı aştı

Bütçesi 91 milyon lirayı aştı
Salihli Belediyesi, Kasım ayı olağan Meclis Toplantısı, 14 gündem maddesi ile Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirildi.

Gündemin 3. maddesinde yer alan, Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edilerek meclis gündemine taşınan Salihli Belediyesi 2013 Yılı Hazırlık Bütçesi, 91 milyon 703 oin 16 TL olarak belirlendi. 2013 yılı bütçe kararnamesinin tüm maddeleri, gider bütçesinin birimlere ayrılmış şekilleri ve 2013 yılı gelir tarife cetveli tek tek okunarak oybirliği ile mecliste kabul edildi. Gelir ve giderin eşit olduğu bu hazırlık bütçesine göre, Salihli Belediyesi'nin 2013 yılı bütçesi 91 milyon 703 bin 16 TL oldu.
 
Kasım toplantısında, geçtiğimiz ay İmar Komisyonu'na havale edilen Emniyet Müdürlüğü'ne ait 6 adet taşınmazın imar planı üzerinde Emniyet Müdürlüğü'nün hizmetleri için kullanıldığının işaretlenmesi talebi, vatandaşların mağduriyetleri nedeniyle Kırveli Mahallesi Atatürk Öğrenci Yurdu'nun doğusundaki arsalardaki çekme mesafesinin Revizyon İmar Planından önceki haline tekrar döndürülmesi için düzenleme yapılması isteği oybirliği ile kabul edildi.
 
Ayrıca, revizyon İmar Planı ile birlikte vatandaşlara tanınan otopark katı uygulaması, bir takım çelişkilere neden olması yüzünden 22 Temmuz 1991 tarihli Salihli kent merkezinde bazı cadde ve sokaklara otopark yasağı getirilmesi kararının kaldırılması talebi ve vatandaşların revizyon İmar Planı ile konut alanına dönüştürülen Sarıpınar Mahallesi 2603 adanın eski imar planındaki Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı haline tekrar dönüştürülmesi talebi de görüşülerek aynı şekilde oybirliği ile onaylandı. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com