"Bütün Güçler Hükümette"

"Bütün Güçler Hükümette"
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, demokrasinin nimetlerinden faydalanıp tek başına iktidara gelen AK Parti'nin yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç olan basın organlarına da hükmettiğini savundu.

Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı İsmail Atilay, demokrasinin nimetlerinden faydalanıp tek başına iktidara gelen AK Parti'nin yasama, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü güç olan basın organlarına da hükmettiğini savundu.

Atilay, AK Parti'nin tek taraflı her konuda sonuç alamayacağı kararlara imza atarak halkı zor duruma sürüklediğini savundu. Birçok medya organın da bu olumsuzlukları görmezden gelerek hükümet lehine yayınlar yaptığını belirten Atilay, halkın yanlış bilgilerle yönlendirildiğini vurguladı. Atilay seçim sistemindeki olumsuzlukları DSP olarak yaptıkları birçok uyarıya rağmen mevcut iktidar tarafından uyarılarının dikkate alınmadığını da belirtti.
Demokratik Sol Parti Kütahya İl Başkanı Atilay; ''AK Parti bizim ülkemizi her yönden sonu belli olmayan yollara doğru götürüyor. Kendine yandaş medya bulan AK Parti halkımızı da bu medya organları tarafından uyutuyor''dedi.
Atilay, gerçek siyaset ile uğraşan, ülke yönetimi için her türlü kadroya sahip olan DSP'nin gündemde duramadığına dikkat çekerek ancak; hiç bir kadroya ve oluşuma sahip olmayıp sadece bir grup olarak yola çıkan bazı oluşumların bu kadar gündem de nasıl kaldığını da anlayamadığını belirtti. Aynı zamanda oluşan bu tür grupların DSP gibi köklü bir partiden de seçmen alabilmek için çeşitli oyunlar oynadıklarını da söyledi.
Atilay, demokrasinin nimetlerinden faydalanıp tek başına iktidara gelen AK Parti'nin yasam a, yürütme ve yargıdan sonra dördüncü kuvvet olan basın organlarını da sindirip demokarasinin elini kolunu bağladığını iddia etti.
İsmail Atilay: ''Politik ve kişisel hesaplarını medya üzerinden yürüten AK Parti hukuk dışı yaklaşımlarını 'ben yaptım oldu' şeklinde kamuoyuna kabul ettirmeye çalışmakta ancak; bağımsız Türk Yargısı bu planları boşa çıkarmaktadır. AK Parti tüm basını hükümetin yayın organı gibi görüp, kullanmaya çalışmaktan vazgeçmeli, ifade ve basın özgürlüğünün hukuk gibi bir gün herkese gerekli olacağını unutmamalıdır.''dedi.
AK Parti'nin iş başına geldiği günden beri Türkiye'de yasamayı, yargıyı, üniversiteleri, çeşitli toplum örgütlerini farklı yöntemlerle sindirmeye çalışarak ülkede domokrasiyi de yok saydığını da savundu.
Ülkenin içinde bulunduğu bütün olumsuzluklara rağmen bütün vatandaşlar olarak gereken ne varsa yapılması gerektiğini söyleyen Atilay, ülkeyi kurtarmak için iyi düşünmek gerektiğinin de unutulmaması gerektiğini söyledi.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com