Bütün hafta sisli geçecek!

Bütün hafta sisli geçecek!
Hafta sonuna kadar tüm bölgelerde sis etkili olacak. Sıcaklıklarda önemli bir değişiklik olmayacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin batısı çok bulutlu, İzmir, Aydın, Muğla ile bugün Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'un batı ilçelerinin (Silivri, Çatalca, Arnavutköy, B.Çekmece) yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde ülkemizin iç ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

SİSE DİKKAT!
Hafta boyunca tüm bölgelerde etkili sis beklenirken, rüzgar genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Edirne, Kırklareli, Tekirdağ ve İstanbul'un batı ilçelerinin (Silivri, Çatalca, Arnavutköy, B.Çekmece) yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda yer yer sis görülmesi bekleniyor

EGE: Parçalı, kıyı kesimleri çok bulutlu, İzmir, Aydın ve Muğla çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği bildirildi. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, batı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görüleceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan soğuk hava, yaşamı olumsuz yönde etkiliyor.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, Sibirya üzerinden gelen yüksek basınç sisteminin etkisi altına olan bölgede, gece en düşük hava sıcaklığı, eksi 23 dereceyle Erzurum'da ölçüldü.

Diğer illerde gece ölçülen hava sıcaklığı ise Ağrı'da eksi 22, Kars'ta eksi 16, Ardahan'da eksi 13, Bayburt'ta eksi 9, Erzincan'da eksi 6 ve Iğdır'da eksi 4 derece olarak kaydedildi.

Günün beklenen hava sıcaklıklarının ise Erzurum'da eksi 7, Ağrı'da eksi 6, Kars'ta eksi 4, Bayburt'ta eksi 1, Iğdır ve Erzincan'da 1, Ardahan'da da 3 derece olması tahmin ediliyor.

Bu arada, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği yetkilileri, Erzurum'da 96 köy yolunun ulaşıma kapalı olduğunu, ekiplerin yol açma çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.(SYK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com