Bütün otobüsler 3G'li oldu

Bütün otobüsler 3G'li oldu
Kütahyalılar Otobüs İşletmesi, yaptığı Ar-Ge ve eğitim çalışmaları, teknolojik yatırımları ve uluslararası düzeyde belgelendirdiği kalite anlayışıyla tüm araçlarında 3G bağlantısı, LCD ekranda bağımsız film, tv izleme ve VIP konforunu basın mensupların

Kütahyalılar Otobüs İşletmesi, yaptığı Ar-Ge ve eğitim çalışmaları, teknolojik yatırımları ve uluslararası düzeyde belgelendirdiği kalite anlayışıyla tüm araçlarında 3G bağlantısı, LCD ekranda bağımsız film, tv izleme ve VIP konforunu basın mensuplarına uygulamalı olarak gösterdi.
1984 yılında kurulan Kütahyalılar Otobüs İşletmesi yetkilileri, özellikle son 3 yılda yaptıkları Ar-Ge ve eğitim çalışmalarıyla teknolojik yatırımları ve uluslararası düzeyde belgeleriyle kalite anlayışına farklı bir vizyon kazandırdıklarını dile getirdiler. Biz Danışmanlık Ltd. Şti'nden profesyonel danışmanlık aldıklarını vurgulayan İşletme Genel Müdürü Mustafa Temel gazetemize yaptığı açıklamada, amaçlarının halka daha iyi hizmet sunabilmek olduğunu vurguladı.
Kütahyalılar Otobüs İşletmelerinin hizmet aldığı Biz Danışmanlık ortaklarından Mehmet Eşsiz basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bir yılda 1 milyon yolcuya hizmet verdiklerini, 2010 yılında ise hedeflerinin 1.2 milyon yolcuyu sevdiklerine ulaştırmak olduğunu ifade ederek, otobüscülük sektöründeki yeni gelişmeleri yakından takip edip yolcularına daha konforlu bir yolculuk yaşatmak için yılamdan çalıştılarını belirtti.
Kurulduğu günden bugüne kadar her zaman son model araçlarla hizmet verdiklerini belirten Eşsiz; 2009 yılı içerisinde tüm filolrını Mercedes Travego marka araçlarla yenilediklerini dile getrdi.
Kurumsallaşma çalışmalarında önemli bir yol aldıklarını belirten Eşsiz, 2008 yılında Bölgesinde ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi belgesi alan ilk ve tek firma olduklarını da vurgulayarak, 2007 yılında 3 yıllık stratejik planlar hazırladıklarını bu palnalrını da %100 başardıklarını özellikle belirtti.
Kütahyalılar firmasının danışmanlığını yürüten Mehmet Eşsiz kuruldukları günden bugüne gelinceye kadar birçok ilkeye imza atıklarının altını çizerek; ''Kütahyalılar Otobüs Firması Eğitim ihtiyaç analizi yaparak 3 yıl önce “Kütahyalılar Otobüscülük Eğitim Akademisi”ni kurmuştur. Bölgesinde ve sektöründe ilk defa düzenli ve sürekli eğitim veren tek firmadır. 3 yıl boyunca yaklaşık 200 personel yılda personel başına 15 saat eğitimden geçirilerek sertifikalandırılmıştır. Kütahyalılar Otobüscülük Eğitim Akademisi sektörle ilgili birçok dersin yanında kişisel gelişime de önem vererek yılda 8 ay süreyle sürekli eğitim yapmaktadır''.dedi.
Kurumsallaşma çalışmaları ile birlikte hizmet vermeye başladıklarını “Halkla İlişkiler” departmanı ve bölgesinde ilk kez oluşturulan ücretsiz müşteri destek hattıyla binlerce yolcunun profesyonel ve deneyimli uzmanlara kolay erişimini sağladıklarını belirten Eşsiz, değişim ve gelişmeleri yakından izlemek için sektörün ihtiyaç duyduğu teknolojileri yolcularına sunmak amacıyla 2007 yılında kurulan Ar-Ge departmanın etkin bir biçimde çalıştığını ifade etti.
Kütahyalılar firmasının danışmanlığını yürüten Mehmet Eşsiz Ar-Ge Departmanı, son olarak “her koltukta kişiye özel ekran” çalışması yaparak VIP özelliklere sahip LCD ekranların hizmete sunulmasını sağladıklarını, yaklaşık değeri araç başına 45.000 TL olan bu ekranların tüm filo maliyetinin ise yaklaşık 1.5 milyon TL olduğuna vurgu yaparak, Türkiye'de bu sisteme sahip olan tek otobüs filosu olduklarını da sözlerine ekledi.
Her koltukta bulunan ekranların benzerleriyle kıyaslanamayacak derecede farklılıklar içerdiğini belirten Eşsiz, bu sistemin tamamen kişiye özel olduğunu, ekranların bilgisayar destekli olduğunu ve ekranların dokunmatik olarak çalıştığının altını çizdi. Her koltuktaki ekranın kişiye özel TV, video, müzik ve oyun hizmetleri içerdiğini yolcuların hangi tür filmi izleyeceğine yine yolcuların karar verdiğini belirtti. Eşsiz, Kütahyalılara ait otobüs filosunun Türkiye'nin beş bölgesinde yılda toplam 35 bin sefer yaptığını da hatırlattı.(M.AKSU)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com