Bütün Paramı CHP'ye Bağışlayacağım!

Bütün Paramı CHP'ye Bağışlayacağım!
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan grup toplantısında CHP ve Kemal Kılıçdaroğlu'na yüklendi..

Wikileaks'te yayımlanan belgeler iktidar ile ana muhalefet karşı karşıya getirdi. Erdoğan'ın CHP'ye çok tepkisi sert oldu.

 Başbakan Erdoğan'ın hedefinde Kılıçaroğlu ve CHP vardı. İsviçre'deki banka hesaplarını gündemden düşürmeyen ana muhalefete isim buldu: WikiCHP. Polisten dayak yiyen öğrencilere de seslenen Erdoğan, "Elinde sopayla, gezen gençlerle biz toplantı yapmayız" diye cevap verdi.

WİKİCHP

Başbakan Erdoğan partisinin grup toplantısında gündeme ilişkin konuları değerlendirdi. CHP liderini ABD diplomatlarının borazanlığını yapmakla suçlayan Erdoğan, İsviçre bankalarıyla ilgili polemikte yeni bir iddiada bulundu:

"Akıl elde fikir emanet. CHP lideri dil oluşturamadığı için ABD yazışmalarından medet umar hale geldi. İşi gücü bırakıyor. ABD diplomatlarının borazanlığını yapıyor. Wikipedia'da yazılanlara inanıp benim dünyanın en zengin 8. Başbakan olduğumu iddia etmişlerdi. CHP madem değişiyor ismini de değiştirip ismini de WikiCHP yapsın.

PARALARIMI CHP'YE BAĞIŞLAYACAĞIM

'Belge getir' diyorlar. İddia sizin. Madem öyle gidin belgesini de siz getirin. CHP gitsin İsviçre'deki 300 bankayı teker teker dolaşsın, bu bankaları bulsun. O hesaplardaki paraları da mal varlığımı da CHP'ye bağışlayacağım

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında Kılıçdaroğlu'na sert sözlerle yüklendi, üstü kapalı edepsizlikle suçladı:

WİKİLEAKS'İN AVUKATLIĞINA MI SOYUNDUN?

Önce iddialara sahip çıktı, sonra işi pişkinliğe vurdu. Bu topa niye girdin. Senin rolün ne? Sen küresel yalanların sözcüsü müsün? Ergenekon avukatlığından sonra Wikileaks'in avukatlığına mı soyundun?

YÜZÜ KIZARMIYOR

Artık birileri CHP genel başkanına siyasetin bir ciddiyet ve seviye işi olduğunu öğretmeli. Yüzü kızarmadan yalan söylemenin bir sorumluluğu olmalı. Ağzına geleni söylemek boş konuşmak siyaset tarzı olamaz, yüzü kızarmamak iyi bir hasletten değildir. Yüz kızarıklığı edeptendir."

SÖYLEDİKLERİNİN HEP TERSİ OLDU

Sadece bu değildi Kılıçdaroğlu'na yöneltiği eleştiriler. CHP liderinin yakın dönemde yanlış bulduğu icraatları bir bir sıraladı:

"Biz diyoruz ki yalan üzerine siyaset inşa edilmez. İftira atıyor ortaya iddia atıyor. Ardından ceavabını alınca yüzü kızarmak bir yana pişkinliğe vuruyor. CHP Genel Başkanlığı için aday olmam dedi ertesi gün adaylığını açıkladı. Genel af dedi ardından çark etti. Sabah başörtüsü dedi akşam yalanladı. CHP genel başkanlığına aday olmam dedi. Hemen ertesi gün adaylık açıkladı. Çarşaf liste dedi blok listeye döndü. Gömleğimin parasını ödedim dedi fatura başka yerlerden çıktı. Havuz aşağı havuz yukarı derken kendi havuzlu villası çıktı. Liste uzayıp gidiyor."

ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOK

Konuşmasında ABD'ye de çatan Erdoğan, "Sadece belli ülkelere ait yazışmaların yayınlanması şüpheleri artırıyor. Abdestinden şüphesi olanın namazından şüphesi olmaz. sözleriyle 'rahat olun' mesajı verdi.

ELİNDE TAŞLA GEZEN GENÇLERLE TOPLANTI YAPMAYIZ

Polisin öğrencilere yönelik orantısız güç kullandığı yönündeki eleştirilere de Erdoğan, "Elinde sopayla, taşla, yumurtayla, molotofkokteylli gezen gençlerle biz toplantı yapmayız." cevabını verdi. Erdoğan şunları söyledi:

"Bakınız protesto şüphesiz demokratik bir haktır. Emniyet bu tür bir organizasyonunu güvenliğini tesis etmekle mükelleftir. Buraya gelen öğrenciler bir siyasi partinin altında toplanıp değişik partilerden belli ideolojinin mensubu olarak kalkıp 'biz de toplantıya girmek istedik' diyorlar. Protesto değil burası anlamlı. Sizi davet mi ettik? Elinde sopayla, taşla, yumurtayla, molotofkokteylli gezen gençlerle biz toplantı yapmayız. Biz düşüncesiyle, fikriyle entelektüel düşüncesiyle katkı sağlamak isteyen gençlerle ülkenin sorunu konuşuruz. Diğerleriyle zaten konuşamazsınız. Orada ön yargı var. Demokrasi bu değildir, demomrasi katkıdır. Dolmabahçe'de gençlerle bir araya geleceğiz ama elinde sopa ve kasaturayla gelenlerle değil."

"NİÇİN İZMİR GİBİ AYDIN DÜŞÜNMÜYORUZ?"

Geçtiğimiz pazar günü Bursa'nın Ovaazatlı beldesinde yapılan seçimlere de değinen Erdoğan Kılıçdaroğlu'nu yüzde 58'i anlamamakla suçladı:

"Bursa Ovaazatlı'da yapılan seçimlerde oyların yüzde 53'ün alan AK Partili başkan adayı seçildi. '12 Eylül akşamından itibaren 'hayır' oyu verenleri anlamaya çalışacağız' demiştim. Ana muhalefetin lideri ise Bursasılar'a 'siz niçin İzmir gibi aydın düşünmüyorsunuz?' dedi. Sen Bursalı'yı karanlık bir düşüncenin içinde gösterirse alacağın cevap budur. Dedim ya siyaset millietin diline kavramak gerektirir. 12 Eylül'den itibaren çalışmalarımıza başladık. AK Parti'nin gayretleri sonuç verdi. Son seçimlerde AK Parti orada birinci değildi."

ADIMLAR ATILMADIĞI SÜRECE

"Biz Gazze için haykırırken Mavi Marmara için sesimizi yükseltirken hangi hassasiyetle bunu yaptıysak orman yangına da aynı hassasiyetle yaklaştık" diyen Erdoğan İsrail'e barış için şartları bir kez daha tekrarladı:

Biz Mavi Marmara'da 9 şehidi, Gazze'ye yapılanları unutmadık. İsrail önce suçunu kabul edecek, özür dileyecek ve tazminat dileyecek. Yumuşatıldı ama yeterli değil ambargo kalkacak. Bu adımlar atılmadığı sürece kimse bize adım atılmasını beklemesin. Biz kin ve nefretle hareket etmiyoruz.

BİLDİĞİMİZ MUHAMMED'E MOHAMMED DENİLİYOR

Eksen kayması tartışmalarına değinen Erdoğan, Lübnan ve Libya gezilerine değindi. Ortadoğu'ya burun kıvıran kesimlere işte bu sözlerle çattı:

"Türkiye gibi bir devlet komşularına, çevresine, bölgesine ilgisiz kalamaz. Büyük devlet olmak büyük düşünmek demektir. Kimse kendi çapsızlığını, vizyonsuzluğunu, bölgesel ve küresel bir güç olma gayretlenin önünü engel olarak koyamaz. Son iki hafta sonunda rektörlerle yaptığımız toplantılarında ifade ettim. Bu ülkede irtica tehdidi var diye Arapça Dili ve Edebiyatı, Komünizm tehlikesi var diye Rus Dili ve Edebiyatı bölümleri kapatıldı. Arap metinleri İngilizceden çevriliyor. Bildiğiniz Muhammet'e Mohammad deniyor. Hüseyin Hoseyn diye yazan ve teleffuz edenler çıkıyor. İşte bu yabancılaşmanın bize neler kaybettirdiği çok açık."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com