"Bütün pis işleri bana yaptırıyor"

"Bütün pis işleri bana yaptırıyor"
Eski Bakan Erdoğan Bayraktar, KİPTAŞ Genel Müdürü ile konuşurken yapılan talan ortaya çıktı. Bayraktar, İBB Genel Sekteri için; "Ne yeşil alan tanıyır ne SİT! Kuşdili'ni bile imara açtı."

AKP'nin imar talanına bir yenisi daha eklendi. Yolsuzluk soruşturması dosyasındaki tapelerde KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım ile konuşan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar Çatalca'daki arazinin deprem riskli alan ilan edilerek kendilerine verilmesini isteyen Yıldırım'a; "Neye istinaden? Bizi asarlar. Hesabını kim verecek?" diye itiraz ediyor.

Konuşmada Bayraktar , Etiler polis Arazisi'ne bir yerine 3 emsal verdiklerini itiraf ediyor. Bayraktar, İBB Genel Sekteri Adem Baştürk hakkında ise ağır sözler söylüuor; "Ne kadar pis iş varsa bize yaptırmaya kalkıyor. Kuşdili'ni imara açtı, bana 20 defa telefon açtı, 'burayı tasdik et' diye. Sit alanı, doğal SİT alanı demiyor, imar yapıyor."

Yolsuzluk operasyonu sonrası bakanlık ve milletvekilliğinden istifa eden Erdoğan Bayraktar katıldığı bir programda "Soruşturmadaki herşey Başbakan'ın talimatıyla yapıldı. Ne yaptıysam Başbakan'ın onayıyla yaptım. Başbakan da istifa etmeli' demiş ancak daha sonra bilinmeyen sebeplerle milletvekilliği istifasından geri dönmüş  "Başbakanımız benim davamın lideridir. Maksadımı aşan bir şekilde 'istifa' kelimesi tarafımdan kullanılmıştır. Bu ifademden dolayı liderimden ve dava arkadaşlarımdan özür diliyorum" demişti. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com