Bütün vücudu kemiğe dönüşüyor!

Bütün vücudu kemiğe dönüşüyor!
İngiltere'de yaşayan 17 yaşındaki genç kızın vücudu yavaş yavaş kemikleşiyor

Londra’da yaşayan 17 yaşındaki Seanie Nammock dünyada sadece 600 kişide görülen nadir bir hastalıkla yaşamaya çalışıyor. Bütün vücudunu bir heykele dönüştüren hastalık genç kızın tüm kasları ve tendonlarını kemiğe dönüştürüyor.

Tıp literatüründeki ismi “fibrodysplasia ossificans progressiva” (FOP) olan hastalık, hayatının baharındaki genç kızın günlük yaşamını tümüyle değiştiriyor. Halihazırda omuzlarının üzerinde gelişen kemik, Seanie’nin dişlerini fırçalamasına, saçlarını yıkamasına ya da yardım almadan giyinmesine engel oluyor.

HASTALIĞIN SEBEBİ TRAMBOLİN KAZASI

Seanie Nammock, tıp biliminin şu anda tedavi edemediği FOP hastalığına 2008 yılında geçirdiği küçük bir trambolin kazasının ardından yakalandı. Genç kız, ağrı kesici ilaçlarla yaşamını sürdürmek zorunda. Fakat tüm bu olumsuzluklara rağmen Seanie ve ailesi hastalığa karşı mücadele etmekten vazgeçmiş değil.

DEVLET DESTEK VERMİYOR

İngiliz hükümetinin herhangi bir kaynak ayırmadığı nadir görülen bu hastalığa karşı araştırma çalışmalarına yardım edebilmek için, Seanie ve ailesi 120 bin sterlinlik bir fon oluşturma çabasında. (MRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com