''Bütünleme sınavları'' 27 Ağustos'ta başlayacak

''Bütünleme sınavları''  27 Ağustos'ta başlayacak
Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK), bütün üniversitelerde bütünleme sınavları yapılmasına ilişkin kararı doğrultusunda Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ) 2011-2012 akademik yılı için bütünleme sınavları, 27 Ağustos-7 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.
 Yükseköğretim Kurulu'nun (YÖK), bütün üniversitelerde bütünleme sınavları yapılmasına ilişkin kararı doğrultusunda Dumlupınar Üniversitesi'nde (DPÜ) 2011-2012 akademik yılı için bütünleme sınavları, 27 Ağustos-7 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek. 
     Rektörlük'ten yapılan yazılı açıklamada, DPÜ Senatosu'nun, 26 Haziran'da düzenlenen toplantıda bütünleme sınavlarıyla ilgili uygulama esaslarını belirlediği bildirildi. 
     Uygulamaya ilişkin kararın, YÖK'e ait internet sitesinde, DPÜ'de Yaz Okulu başlamasından sonra yayınlandığı için bütünleme sınavlarının Yaz Okulunun tamamlanmasının ardından 27 Ağustos-7 Eylül'de gerçekleştirileceği duyurulan açıklamada, şöyle denildi: 
     ''Bütünleme sınavlarına, yarı yıl sonu sınavlarına girme hakkı elde etmiş olmak şartıyla güz veya bahar yarı yılı sonundaki FF, FD ve YZ notlu derslerden, güz veya bahar yarıyılı sonunda sınamalı durumda olanların, FF, FD ve YZ notlu başarısız derslerinin yanı sıra DD ve DC notlu derslerinden girebilir. Öğrenci bütünleme sınav hakkı kullanacağı DD ve DC notlu derslerini bir dilekçeyle bölüme bildirmek zorundadır. 
     Final sınavlarında geçerli olan başarı kuralları bütünleme sınavlarında da uygulanacaktır. Bütünleme sınavı notu, final sınavı notu yerine geçecektir. 
     Yaz Okuluna kayıtlı olduğu derslerden Yaz Okulu hakkı kullanmak istemeyip sadece bütünleme sınavına girmek isteyen öğrencilerin 28 Haziran-1 Temmuz'da Öğrenci Bilgi Sisteminden bu derslerini silmeleri gerekmektedir. Silinen derslerin yerine ayrıca ders ekleme yapılmayacaktır. 
     2011-2012 eğitim öğretim yılı Yaz Okulu sonunda yapılacak olan bütünleme sınavları sonunda bir dersten hem Yaz Okulu notu hem de bütünleme notu olan öğrencinin yüksek olan başarı notu, son başarı notu olarak kabul edilecektir. 
     Yaz Okulu hakkı kullanmak istemediği için ders silme işlemi yapan öğrencilerin, silme işlemi yaptıkları derslerin ücreti iade edilecektir. 
     Ders silinmesi sonucu o derse kayıtlı öğrenci kalmaması durumunda ders kapatılacak, derse kayıtlı bir veya daha fazla öğrenci olması durumunda ise ders kapatılmayacaktır. 
     Ders silinmesi sonucu kayıtlı öğrenci kalmadığı için kapatılan dersleri yürüten öğretim elemanlarına dersin açık kaldığı bir haftalık süre için ders ücreti ödenecektir. 
     Bütünleme sınavları, YÖK Başkanlığı'nın 22 Haziran tarihli yazısıyla getirildiğinden, bütünleme sınav notları yüzde 10 listelerini etkilemeyecektir.'' 
     
 
 
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com