Büyük bir faciayı Batmanlılar önledi

Büyük bir faciayı Batmanlılar önledi
Batmanlıların büyük desteği ile PKK'lı teröristlerin daha büyük bir saldırı düzenlemesinin engellendiği ortaya çıktı.

PKK'nın iki sivilin ölümüyle sonuçlanan saldırısının daha büyük boyutlara ulaşamamasında ve 3 teröristin etkisiz hale getirilmesinde, Batmanlıların desteğinin büyük rol oynadığı belirtildi.

8 AYLIK HAMİLE KADINA SALDIRI

Saldırıda kullanılan araç 1 kilometre uzaklıktaki mahallede bulunmuş, mahalleyi çembere alan polisle boş bir binaya saklandığı belirlenen teröristler arasında çıkan çatışmada 3 terörist öldürülmüştü.

Batman'da PKK'lı teröristlerin polis aracına saldırısı esnasında, 8 aylık hamile bir kadın ve 6 yaşındaki kızı hayatını kaybetmiş, kadının karnındaki bebek kurtarılmıştı.

Bebeğin hayatta kalma mücadelesi devam ederken, olay sonrası hükümet adına milletvekili olduğu kente giden Maliye Bakanı Mehmet Şimek, yaşananları 'tam bir trajedi' olarak değerlendirdi.

BATMANLILARIN DESTEĞİ DAHA BÜYÜK BİR SALDIRIYI ÖNLEDİ

NTV'ye açıklamalarda bulunan Şimşek, Batman halkının desteği sayesinde büyük bir saldırının önlendiğini ve kaçan 3 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

Batman'da NTV'den Nizamettin Kaplan'a konuşan Bakan Şimşek şunları söyledi:

"Terör yüzünü bu kez maalesef Batman'da gösterdi. Siirt'tekine benzer bir olay yaşandı. 8 aylık hamile kardeşimiz ve kızı hayatını kaybetti, anne karnından erken alınan bebek ise yaşatılmaya çalışılıyor; tam bir trajedi.

Bugün, aileyle ve diğer vatandaşlarımızla biraraya geldim. Ciddi şekilde teröre lanet okuyorlar.

Ayrıca vatandaşımız dün gece ciddi şekilde destek olmuş. Vatandaşımızın duyarlılığı ve desteği olmasa, belki çok daha büyük bir olay yaşanacaktı. Hazırlıklı gelmişler. Gasp edilen aracın içinde uzun namlulu silahlar ve mühimmat vardı. Önemli vurgulamak istediğim husus, vatandaşın operasyonun başarılı ulaşmasında verdiği büyük destektir.

Bu tür olaylar moralimizi, birlik ve beraberliğimizi bozamaz. Vatandaşımız sağduyuludur. Olup bitenleri çok iyi bir şekilde anlıyor. Devletin otoristesini, kentte ve kırsalda güçlü şekilde sağlayacağına inancı tamdır.

Gelişigüzel gasp edilen araçlarla, hiçbir ayrım gözetmeden yapılan saldırılar, bunların ruh halini göstermesi açısından önemli. Vatandaş huzur istiyor. Hangi ve kimlerin amacıan hizmet ettiği bilinmeyen bu terörün artık bitmesini istiyor."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com