Büyük bir pilot açığı var

Büyük bir pilot açığı var
THK Başkanı Yıldırım,''Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde gençlerimizi pilot olarak yetiştiriyor ve Türk havacılık sektörüne armağan ediyoruz'' dedi.
Türk Hava Kurumu (THK) Genel Başkanı Osman Yıldırım, ''Ülkemizin büyük bir pilot açığı var. Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nde gençlerimizi pilot olarak yetiştiriyor ve Türk havacılık sektörüne armağan ediyoruz'' dedi.
 
Yıldırım, Afyonkarahisar, Eskişehir, Kütahya ve Uşak ile ilçelerini kapsayan bölge toplantısı için geldiği Afyonkarahisar'da THK şubesini ziyaret etti.
 
Yıldırım, ziyarette yaptığı konuşmada, THK'nın 87 yıldır Atatürk'ün koyduğu hedef doğrultusunda havacılığı ''Türk insanının işi yapmak'' ve ''istikbal göklerdedir'' sözleri üzerine faaliyetlerin yürüttüğünü kaydetti.
 
THK'nın yüz binlerce Türk gencine paraşüt, yamaç paraşütü, yelken ve kanat model uçak gibi konularda eğitim verdiğini ifade eden Yıldırım, şöyle konuştu: 
 
''THK, halktan aldığını halka veren bir kurumdur. THK'nın en önemli faaliyetlerinden birisi Türk Hava Kurumu Üniversitesi'nin 2011 yılında eğitime başlamasıdır. Yapılan üniversite sınavı sonucunda üniversitemiz, doluluk oranı konusunda Türkiye'deki yüzde 100 doluk oranına ulaşan 3 üniversiteden biridir. Eğitimimizin kalitesini ve imkanlarını artırarak devam edeceğiz. Ülkemizin büyük bir pilot açığı var. Üniversitemizde gençlerimizi pilot olarak yetiştiriyoruz ve Türk havacılık sektörüne armağan ediyoruz. Uçak sistemleri ve kabin memurları eğitimlerini alan geçlerimiz, havacılık sektöründe çalışmaya başlayacak.''   (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com