Büyük illerdeki ameliyatlar artık Kütahya'da yapılıyor

Büyük illerdeki ameliyatlar artık Kütahya'da yapılıyor
KÜTAHYA EVLİYAÇELEBİ YENİ DEVLET HASTANESİNDE AÇIK KALP AMELİYATLARI YAPILIYOR

KÜTAHYA EVLİYAÇELEBİ YENİ DEVLET HASTANESİNDE AÇIK KALP AMELİYATLARI YAPILIYOR
İHSAN TUNÇOĞLU AKİS ÖZEL Büyük İllerdeki tam donanımlı hastanelerde yapılabilen önemli ve büyük ameliyatlar artık Kütahya'da yapılıyor. Kütahya Evliyaçelebi yeni Devlet Hastanesinde sağlık Bakanlığının destekleri ile kurulan teknik donanımlarla açık kalp ameliyatları, by pass ameliyatları,kalp kapakcıklar, aortı gibi önemli ve ağır ameliyatlar başarı ile gerçekleştiriliyor
Kütahya Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr.İsmail Zehir bu konuda şu açıklamada bulundu: “Kütahya'lı hastalar önceleri bu tip ağır ameliyatlar için büyük şehirlere gitmek zorunda kalıyordu. Ancak yeni hastanemizde kurduğumuz birimler ve Bakanlığımızın sağladığı teknik donanımlarla artık açık kalp ameliyatları, by pass ameliyatları, kalp kapakçıkları vb önemli ve ağır ameliyatlar başarı, ile gerçekleştirilmektedir. Önceleri İzmir'den Tıp Fakültesi'nden hoca ve uzmanların desteği ile ameliyatlara başladık.ancak şu an itibarıyla kendi kadromuzu kurduk.4 Kalp damar cerrahi uzmanımız, anestezi uzmanımız, hemşire ve sağlık ekibimiz tamamlandı.
Artık bağımsız olarak ameliyatları yapıyoruz. Kütahya'lı hastaların büyük illere gitme zahmetleri ortadan kalkmıştır. Sadece Kütahya ve ilçelerinden değil diğer komşu, illerimizden bile hasta ksbul ediyoruz”
ALMANYA'DA YAŞAYAN KÜTAHYA'LI MERYEM YILDIRIM KÜTAHYA'DA AMELİYAT OLUP SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Evliyaçelebi Devlet Hastanesi Kalp Damar Cerrahi Uzmanı Op.Dr Ahmet Aksoy'un verdiği bilgilere göre,kalp damar hastalıklarında en olumsuz etken'in sigara olduğunu belirterek “ hastalarımızda yapılan incelemelerde sigara i,çenlerde bu tip rahatsızlıların meydana geldiğini tesbit ediyoruz. Kalp damar sağüşlığı için sigara kullanılmaması ve kullanaların mutlaka bırakmaları gerekmektedir. Biz ekip arkadaşlarımızla Kütahyalı hastalarımızı büyük şehirlerdeki hastanelere gitmek zorunda kalmadan ameliyatlarını yaparak sağlıklarına kavuşturduğumuz için son derece memnuniyet ve onur duymaktayız”

SAĞLIĞINA KAVUŞAN HASTALAR NE DİYOR
Kütahya Evliyaçelebi Devlet Hastanesinde ameliyat olarak sğlığına kavuşan hastalardan Meryem Yıldırım(54) bu konuda şunlar söyledi: “Ben Almanya'da Köln'de yaşıyorum, akrabalarım bana bu yeni hastaneyi ve buradaki başarılı ameliyatları anlattılar. İzinli gelmiştik. Şöyle bir uğramıştım. Gezdim gördüm,imkanlarını yakından gördüm. Ameliyat olup şifa bulanlarla konuştum. Sonunda ameliyat olmaya karar verdim. İnanmazsınız belki ama Almanyadan daha iyi şartlar ve imkanlarla karşılaştım. Üstelik doktorlar ve hemşireler, diğer yardımcı personel, inanılmaz güleryüz ve şefkatle davranıyorlar.Ne kadar teşekkür etsek azdır. Allah onlardan razı olsun.
Kerim Sartekin(53): “Ben Balıkesir Harmancık İlçesinde yaşıyorum.Yeni Evliyaçelebi hastanesini duymuştum. Balıkesire gitmedim. Kütahya'ya geldim. Çok memnunum. Başhekim İsmail Bey, Doktorlarımız Ahmet ve İlker Beyler ve diğer personele teşekkür ve dua ediyoruz”
36 yaşındakli Genç Hasta Hakan Alpaslan “Maalesef sigara yüzünden genç yaşta kalp ameliyatı oldum. Allah razı olsun büyük şehirlere gitme eziyetinden kurtulduk. Nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com