Büyük Skandal Hastane Kapattırdı!

Büyük Skandal Hastane Kapattırdı!
Sağlık Bakanlığı, İstanbul Özel Kartal Hastanesi yenidoğan yoğun bakımından basına yansıyan görüntülerin ardından, hastanenin kapatılmasına karar verdi...

Sağlık Bakanlığı, İstanbul Özel Kartal Hastanesi yenidoğan yoğun bakımından basına yansıyan görüntülerin ardından, Bakanlık tarafından başlatılan soruşturma bitene kadar hastanenin kapatılmasına karar verildiğini bildirdi.

Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, dün akşam İstanbul Özel Kartal Hastanesi yenidoğan yoğun bakımından basına yansıyan görüntülerle ilgili olarak açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi.

''Sağlık Bakanlığı olarak, Sağlıkta Dönüşüm Programı ile insan sağlığını her şeyden kutsal sayan bir anlayışla yürüttüğümüz sağlık hizmetlerinde, bu tip davranışlara müsamaha gösterilmesi söz konusu olamaz'' denilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Sağlık Bakanımız Recep Akdağ'ın talimatlarıyla dün akşamdan itibaren müfettiş heyetimiz adı geçen kurumda incelemelerini sürdürmektedir. İlk rapora göre soruşturma bitene kadar hastanenin kapatılmasına karar verilmiştir. Hızla tamamlanacak soruşturmanın sonuçları kamuoyu ve ilgili savcılıklarla paylaşılacaktır.''

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com