Büyük usta 'Nuri Kantar'a son veda!

Büyük usta 'Nuri Kantar'a son veda!
Tedavi gördüğü hastanede vefat eden "Kaynanalar" dizisindeki Kayserili iş adamı "Nuri Kantar" tiplemesiyle ünlenen tiyatro sanatçısı Tekin Akmansoy için Şişli Belediyesi Kent Sanat Merkezi'nde tören düzenlendi.
Törene, Akmansoy'un kızları Arzu Akmansoy ile Alev Esen, torunu sanatçı Ozan Orhon, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Kemal Fahir Genç, Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül ile sanatçı dostları ve sevenleri katıldı.

GALERİ İÇİN TIKLAYIN!
 
Arzu Akmansoy, "O, hep yaşıyor. Kalplerde, gönüllerde yaşayacak. O benim babam, o benim her şeyim. Ben çok büyük bir enerji topunu kaybettim" dedi.
 
Ozan Orhon da ''Bazı zamanlarda çok ufak sürtüşmelerimiz, arada da küskünlüklerimiz olurdu. 'Dedem neden bana bu kadar kızıyor' derdim. Ama sonradan bana söylediği her kelime doğru çıktı" diye konuştu.
 
BÜYÜK BİR TİYATRO EMEKÇİSİYDİ
 
Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, "Sık sık akıl danıştığım, dertleştiğim, zaman zaman şakalaştığım ama her zaman anlayışına, dostluğuna, bilgeliğine ve sevgisine sığındığım çok değerli büyüğüm, meslektaşım, ustam, dostum, ağabeyimi kaybetmiş olmanın acısını yaşıyorum'' ifadelerini kullandı.
 
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, bugünün 14 Şubat Sevgililer Günü olduğunu anımsatarak, ''Böylesine anlamlı bir günde sevgili Tekin ağabeyi uğurluyoruz. Tiyatro oyunlarında inanılmaz roller aldı. Büyük bir tiyatro emekçisiydi'' dedi.
 
Salona Akmansoy'un tabutu Türk Bayrağı'na sarılı olarak getirildi. Konuşmaların ardından tören geçişi yapıldı ve sevenleri Akmansoy'un tabutuna çiçek bıraktı.
Tiyatro sanatçısı Tekin Akmansoy'un cenazesi, daha sonra cenaze namazının kılınacağı Teşvikiye Camisi'ne götürüldü.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com