Büyükelçi Chister Asp" Simav, AB kriterlerini yakalamış"

Büyükelçi Chister Asp" Simav, AB kriterlerini yakalamış"
İsveç Büyükelçisi Chister Asp, termal zenginlikleri ve doğal güzellikleri dillere destan Simav'a hayran kaldı.

İsveç Büyükelçisi Chister Asp, termal zenginlikleri ve doğal güzellikleri dillere destan Simav'a hayran kaldı. Dolaştığı Kütahya ve ilçeleri içerisinde en çok Simav'ı beğendiğini söyleyen İsveç Büyükelçisi Chister Asp, belediyeyi ziyaretinde Başkan Yardımcısı Süleyman Özkan tarafından kapıda karşılandı.
Belediye Başkanı Kasım Karahan'ın hizmet içi seminer nedeniyle ilçe dışında bulunması yüzünden kendisiyle tanışamamanın üzüntüsünü yaşadığını ifade eden Büyükelçi Asp, Simav'a yeniden gelme vaadinde bulundu.

'SİMAV, AB KRİTERLERİNİ YAKALAMIŞ'
Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Özkan ile birlikte ilçe merkezinde tarihi ve turistik bölgeleri gezen Asp, şifalı sularıyla 3 bin yıldan bu yana vatandaşlara şifa dağıtan Eynal Kaplıcalarında bir süre dinlendikten sonra ilçeden ayrıldı.
Simav ve Eynal Kaplıcalarına hayranlığını ifada eden Büyükelçi Chister Asp, Simav'a tekrar gelme vaadinde bulundu ve Kütahya'nın ilçeleri içerisinde gelişmişlik açısından Simav'ı diğer ilçelerden çok daha ilerde bulduğunu söyledi. Asp, ”Simav AB kriterlerini yakalamış. Çok beğendim” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com