Büyükelçi Protestocuları serbest bırakıldı!

Büyükelçi Protestocuları serbest bırakıldı!
Bodrum'da Washington Bale Topluluğu'nun “Rock'n Roll' isimli gösterisini izleyen ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'yi protesto eden ve gözaltına alınan iki kişi serbest bırakıldı.

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi tarafından, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'nde, dün akşam (Perşembe) Washington Bale topluluğunun “Rock'n Roll” isimli bir gösterisine ara verildiği sırada Bodrum Yurttaş İnisiyatifi üyeleri Ayhan Karahan ve İskender Doğer, ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone'yi protesto etmek için sahneye çıktı.

Protestocular, “ABD'nin katili, Suriye'nin katili, ortadoğunun katili, Francis çık dışarıya, Francis defol, Yankee Go Home, Türkiye'nin de katilisiniz, defolun” diyerek bağırdı. Büyükelçi Ricciardone'nin korumaları, özel güvenlik görevlileri ve sivil polislerin müdahalesi sonucu Karahan ve Doğer sahneden indirilerek dışarı çıkarıldı ve polis tarafından gözaltına alındı. Bazı vatandaşların alkışlarla protestoculara destek verdiği görüldü.
Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürülen Karahan ve Doğer, ifadeleri alındıktan sonra saat 05.30'da serbest bırakıldı.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com