Büyükerşen, CHP'ye geçecek, tarihi Kılıçdaroğlu belirleyecek

Büyükerşen, CHP'ye geçecek, tarihi Kılıçdaroğlu belirleyecek
Geçtiğimiz hafta genel merkezin isteği sonucu DSP'den istifa eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, katılacağı partiyi seçti. İstifasının ardından kentte kamuoyu araştırması yapan Büyükerşen, "Seçmenlerin yüzde 60-70'i

Geçtiğimiz hafta genel merkezin isteği sonucu DSP'den istifa eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, katılacağı partiyi seçti. İstifasının ardından kentte kamuoyu araştırması yapan Büyükerşen, 'Seçmenlerin yüzde 60-70'i CHP'ye geçmemi istiyor. Ben de kararını verdim CHP'ye katılıyorum' dedi.
Büyükerşen ve ekibi önümüzdeki günlerde CHP'ye katılacak. Katılım töreni ise Eskişehir'de CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun da katılacağı bir törenle gerçekleştirilecek. Bunun içinde Kılıçdaroğlu'ndan Eskişehir'e geleceği tarih alınacak ve program buna göre düzenlenecek.
Büyükerşen, DSP'den istifa ettikten sonra kentte bir anket çalışması yaptırdı. Yapılan ankete katılanların yüzde 70'i, Büyükerşen'in CHP'ye geçmesini; ancak belediye başkanı olarak kalmasını istedi. Bunun üzerine kurmaylarıyla bir toplantı yapan Büyükerşen, CHP'ye geçme kararı verdi.
Bu gelişmeler üzerine Baykal döneminde partiden uzaklaştırılan ve şu anda DSP'den Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olan Kazım Kurt, Büyükerşen'in CHP'ye geçmesiyle ilgili süreç konusunda CHP İl Başkanı Erman Gölet ile görüştü. Görüşme sonunda Büyükerşen'in ve beraberindekilerin CHP'ye geçmesine yönelik törenin Eskişehir'de yapılmasına ve törene Kılıçdaroğlu'nun da katılmasına karar verildi. Konu Kılıçdaroğlu ve Büyükerşen'e iletilerek onay alındı. Kılıçdaroğlu, törenlerin Eskişehir'de yapılmasına destek verdi, törene kendisinin de katılacağını ve iki gün boyunca kente kalacağını bildirdi.
CHP'ye, DSP'den istifa eden Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç ile birlikte geçeceklerini belirten Büyükerşen,' Ancak seçmenler benim de Ataç'ın da belediye başkanı olarak devam etmemizi istiyor. Artık süreç başladı. Tepebaşı ve Odunpazarı merkez ilçe belediyelerindeki meclis üyeleri bizle birlikte CHP'ye geçmeyi planlıyor.' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com