Büyükerşen CHP'ye mi Geçiyor?

Büyükerşen CHP'ye mi Geçiyor?
Kılıçdaroğlu'nun Eskişehir Belediye Başkanı Büyükerşen ile başbaşa görüşmesiyle ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı..

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir televizyon kanalında dün gece yayınlanan programa katılmak üzere geldiği Eskişehir'de, DSP'li Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile otomobilde başbaşa görüşmesiyle ilgili ilginç ayrıntılar ortaya çıktı. İkilinin Eskişehir'in Sivrihisar ilçesindeki bir tesiste buluştukları öğrenildi.

Alınan bilgiye göre, Kılıçdaroğlu makam aracıyla Ankara'dan Eskişehir'e giderken kente 115 kilometre uzaklıktaki Eskişehir'in Sivrihisar ilçesi yakınlarındaki Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu'na ait dinlenme tesisine girdi. Kılıçdaroğlu, bir süredir CHP'ye geçeceği söylenen Başkan Büyükerşen ile buluştu. Kılıçdaroğlu, kendi makam aracından inerek Büyükerşen'in makam otomobiline bindi ve Eskişehir'e hareket etti. Yanlarına koruma görevlisi almayan Kılıçdaroğlu ve Büyükerşen, 50 dakikada alınabilen 115 kilometrelik yolu 1,5 saatte alıp otomobilde baş başa görüşme fırsatı buldu.

İkili, daha sonra otele 150 metre kala ayrıldı. Büyükerşen, Kılıçdaroğlu'nun kalacağı otele gelmedi. Söz konusu buluşmadan CHP Eskişehir İl yönetiminin haberinin olmadığı, Büyükerşen'in belediye çalışanlarına İzmir'e gideceğini söylediği öğrenildi.

Kılıçdaroğlu, kurultay öncesinde de CHP Grup Başkanvekili olduğu dönemde Büyükerşen ile Eskişehir'de biraraya gelerek yemek yemişti. Kılıçdaroğlu, partinin başına gelmesinin ardından DSP'li Büyükerşen'i kurmayları aracılığıyla CHP'ye davet etmişti.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com