Büyükerşen, Hanefi Avcı'yı ziyaret etti!

Büyükerşen, Hanefi Avcı'yı ziyaret etti!
DSP'li Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, Eskişehir İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'yı ziyaret etti.

Büyükerşen'in Hanefi Avcı'nın Eskişehir'de göreve başladıktan sonra yaptığı ilk ziyarette Avcı'yı 'Sizi beni bitirmeye gönderdiklerini biliyorum. Böyle bir teklif olumlu bulmuşsunuz. Bana haberler geldi.' şeklinde itham ettiği iddiası basına yansımıştı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, son günlerde 'Haliçteki Simonlar: Dün Devlet ve Bugün Cemaat' isimli kitabıyla gündeme gelen Hanefi Avcı'yı dün akşam saatlerinde makamında ziyaret etti. Büyükerşen, yaya olarak geldiği Emniyet'te Avcı'yla yaklaşık 10 dakika görüştü. Büyükerşen'i kapıda karşılayan ve gidişi sırasında uğurlayan olmaması dikkat çekti. Büyükerşen yine yaya olarak Belediye Başkanlığı'na geçti. Görüşmenin içeriği konusunda ise her hangi bir açıklama yapılmadı.


BÜYÜKERŞEN AVCI'YA KENDİSİNE BİTİRMEYE GELMEKLE SUÇLAMIŞTI

Büyükerşen'in dün Avcı'ya yaptığı ziyaret, Hürriyet yazarı Tufan Türenç'in Avcı'nın Eskişehir Emniyet Müdürlüğü görevine atandığı zaman yazdığı ilginç bir yazıyı akla getirdi.Türenç Hürriyet gazetesinde yer alan 19 Ekim 2009 tarihli yazısında çok ilginç iddiaları gündeme getirmişti. İddiaya göre, Avcı Eskişehir'e atandıktan sonra ziyaret ettiği Büyükerşen tarafından bazı iddialar gerekçesiyle uyarılmıştı. Büyükerşen Avcı'ya, 'Sizi beni bitirmeye gönderdiklerini biliyorum. Böyle bir teklif olumlu bulmuşsunuz. Bana haberler geldi. Siz iyi bir istihbaratçısınız ama Eskişehir halkı da iyi istihbarat toplar.' uyarısını yapmıştı. Türenç'in yazısına göre, kendisine Büyükerşeni bitirmesi halinde daha önemli görevlerle ödüllendirileceği taahhüt edilen Avcı'nın memnuniyetle bu görevi kabul etmişti. Bu konuşmanın ardından ise Avcı'nın konuşmadan Büyükerşen'in makamına terk ettiği dile getirilmişti. Yazıda ayrıca Büyükerşen'in dinlenme iddialarına karşılık sık sık odasına böcek araması yaptırdığı iddia edilmişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com