Büyükerşen'den müfettişli yerel siyaset yöntemi eleştirisi

Büyükerşen'den müfettişli yerel siyaset yöntemi eleştirisi
Eskişehir'in Demokratik Sol Partili (DSP) Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 10 senedir belediyeye müfettişlerin gelmesine alıştıklarını belirterek, "Bu, tabiri caizse şerbetlendiğimiz bir yerel siyaset yöntemi" dedi.

Eskişehir'in Demokratik Sol Partili (DSP) Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, 10 senedir belediyeye müfettişlerin gelmesine alıştıklarını belirterek, 'Bu, tabiri caizse şerbetlendiğimiz bir yerel siyaset yöntemi' dedi.
Sazova Mahallesi'ndeki Bilim Sanat ve Kültür Parkı'nda kurulan Japon Bahçesi'nin açılışında gazetecilerin sorularını cevaplayan Büyükerşen, Eskişehir'de yaptırdıkları parklar ve bahçelerle ilgili maliyet meselesini ağızlarına sakız yapanları, 'takma kafalar' olarak nitelendirdi. Yılmaz Büyükerşen, 'Bu maliyet meselesini ağızlarına sakız yapanlara ben 'takma kafalar' diyorum. Takma kafaların yeni modası, iki tane varakparede yazılar yazdırıp, ondan sonra onları katlayıp İçişleri Bakanlığı'na suçduyurusu
için gönderirler. Sonra müfettişler gelir. Bu 10 senedir yaşamaya alıştığımız ve tabiri caizse şerbetlendiğimiz bir yerel siyaset yöntemi. İlginç olanı şudur; Türkiye'de çeşitli baskılardan bahsediliyor.
Ama yeni yöntem, özellikle yerel teşkilatları kendilerinden olmayan belediyelere baskıyı böyle kullanıyorlar. Ne yapalım, kullanacaklar. Ben hep söylerim; geçen dönem azınlıkta olduğumuz 5 yıl vardı. Belediye Meclisi'nde AK Partili üyelerin bize yaptıklarına karşı, 'Yapın, yapın bakalım, bu şehrin
hayrına olacak işlere engel olun, elbet bir gün gelir keser döner, sap döner ve hesap döner' diyordum. Son seçimlerden sonra meclise gelip bu sözlerime muhatap olanlara bunu hatırlatmıştım ve hepsi önlerine bakmıştı' diye konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com