Büyükerşen'den soruşturma açıklaması

Büyükerşen'den soruşturma açıklaması
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, başlatılan 'Büyükşehir Belediyesi Soruşturması' ile ilgili açıklamada bulundu.

 Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen, başlatılan 'Büyükşehir Belediyesi Soruşturması' ile ilgili açıklamada bulundu. 

Belediye binasında basın toplantısı düzenleyen Başkan Büyükerşen, AKP Milletvekili Salih Koca ve ekibinin kendilerini, gerçek yargı dışında engizisyon mahkemesi gibi gördüklerini iddia etti. Yaptıklarının suç olduğunu söyleyen Büyükerşen, "Gereğini hukukçular yerine getirecek. Bir de çok itham edici ve karar verici, herhalde mahkemeyi etkilemeye çalışıyorlar, yapmadık diyemiyorlar. Neden yapmadığımızı hakimlere söyleyeceğiz, bunlara değil. Bunlar kendilerini engizisyon mahkemesi sanıyorlar ve yargıyı, kamuoyunu etkilemeye çalışıyorlar. Biz kamuoyuna açıklama yapmaktan aciz insanlar değiliz, ama asıl kararı verecek tarafsız olduğuna emin olduğumuz mahkemelerdir. Bu olayda takke düştü kel gözüktü. Şimdi illa bizim saçımız var demeye çalışıyorlar. Olay siyasidir, tehdit de var istifa etsinler diyor. Etmezlerse bakan görevden alabilir yolunu gösteriyor. Demek ki kafalarda plan var, biz istifa edeceğiz onlar da böylece muhalefetten kurtulmuş olacaklar. Gülmek lazım acınacak hallerine. Fakat suç işledikleri muhakkak. Seçim var önümüzde, aday olmaya karar verirsem olurum. Gelirler bileğimizi bükerler, biz de törenle onlara teslim ederiz; belediyenin mührünü de koltuğunu da" diye konuştu.
Mahkeme konusunda konuşmak istemediğini ifade eden Büyükerşen, "Masumiyet karinesine de aykırı yaptıkları. Bu paralar kimin cebine girdi diyor. Bir şeyler söylüyorlar. Yargı sürecinde olduğu için cevap vermek istemiyorum. Yoksa ben onlara anlayabilecekleri dilden çok iyi cevap veririm ama, en iyi cevap yargının sonu olacaktır. Yapılanların hesabını sorarım avukatlarımız var. Kanuna aykırı iş yapıyorlar. Suç sayılabilecek ifadeleri var. Ben rahatım" dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com