Büyükerşen'in Korkusu Boşunaymış!

Büyükerşen'in Korkusu Boşunaymış!
Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP'ye geçiş töreninde yaptığı konuşmaya Eskişehir emniyeti cevap verdi.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP'ye geçiş töreninde yaptığı konuşmada, polisin yaptığı parkları, köprüleri fotoğrafladığı, kameraya aldığı ve ölçtüğünü açıklamasının sırrı çözüldü. Polis'in, parklarda fotoğraf ve görüntü çekme eğitimi yaptığı ancak konunun belediyeye iletilmediği için Büyükerşen'in bu durumu, 'polisin kendi yaptığı işleri takip ettiği' şeklinde yorumladığı öğrenildi. Eskişehir Emniyet Müdürü Naci Kuru, Büyükerşen'in durumu yanlış anladığını belirterek, foto film şubesindeki görevli polislere parklarda fotoğrafçılık ve kamera eğitimi verildiğini açıkladı.


Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Kılıçdaroğlu ile birlikte katıldığı CHP'ye katılım töreninde yaptığı konuşmada polisi eleştirerek, "Polis haftalardır şehirde dolaşarak yapılan parkları, köprüleri ölçüyor, kameraya alıyor, fotoğraf çekiyor. Herhalde polis, polis olalı böyle zulüm görmemiştir. Eskişehirlilerde bu duruma şaşırıyor. Doğrusu biz de şaşkınız. Bu ölçekte bir taarruza biz bile alışık değiliz. Anlaşılan o ki, CHP'ye geçişimiz onları çok korkuttu. Çok korktukları için herkesi de korkutmaya çalışıyorlar" şeklinde konuşmuştu. Ancak, durumun Büyükerşen'in dediği gibi olmadığı ortaya çıktı. Söz konusu parklarda Emniyetin Foto Film Şubesi'nde görevli polislere kamera ve fotoğraf çekimi eğitimi verildiği, konunun belediyeye iletilmediği için de Büyükerşen'in de kendi yaptığı işlerin fişlendiğini zannettiği belirlendi.

"PARKLARDA EĞİTİM ÇALIŞMASI YAPIYORDUK"

İl Emniyet Müdürü Naci Kuru, düzenlediği basın toplantısıyla konuyu açıklık getirdi. Ortada bir yanlış anlamanın olduğunu belirten Kuru, Muhabere Elektronik Şube Müdürlüğü Foto-Film Büro Amirliği ve Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Koordinesi'nde 14 Şubat ile 25 Şubat 2011 tarihleri arasında 40 polise 'Video Kamera ve Fotoğraf Çekimi' verildiğini açıklayan Müdür Kuru, "Video ve fotoğraf eğitimlerinin doğası gereği teorik eğitimin ardından konuları pekiştirmek için uygulamalı eğitim çalışması yapılmıştır. Uygulama eğitimi için diğer fotoğraf kursları ve eğitim kurumlarının da tercih ettikleri ve şehrimizin toplu olarak hareket etmeye müsait olan umuma açık parklar seçilmiştir." diye konuştu.

17 Şubat'ta saat 13.00-16.00 arası fotoğraf çekimi uygulamasının Sazova Parkı'nda, 24 Şubat saat 13.00-16.00 arası kamera çekim uygulamasının da Kent Park'ta gerçekleştirildiğini dile getiren Kuru, "Kursu başarı ile tamamlayan 40 personel sertifika almaya hak kazanmıştır. Bu polisler sokaklarda ellerinde kamera ve fotoğraflarla gezseydi, çok dikkat çekerdi. Bu çalışmaları bunun için Büyükşehir Belediyesi'nin parklarında yaptık" dedi.

Kuru, Emniyet Müdürlüğü 'nün de bu kursu düzenleyen ilgili birimlerin eğitim çalışmalarının halka açık parklarda yapıldığı için Büyükşehir Belediyesi'ne bilgi vermeyi unuttuğu ve durumun bu şekilde yanlış anlamalara sebep olduğunu bildirdi. Kuru'nun konuşmasının ardından sertifika almaya hak kazanan 40 polise belgeleri verildi.


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com