Büyükgenç Yine Başkan!

Büyükgenç Yine Başkan!
Yapılan Genel Kurulda Özcan Büyükgenç yeniden Başkan seçildi...

Karabük Kent Konseyi Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Genel Kurulda Kent Konseyinin ikinci yılı değerlendirilirken, gelecek 2. Dönem için görev yapacak Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri ile Kent Konseyi Başkanı seçimi yapıldı. Belediye Nikah Salonundaki genel kurulda ilk olarak divan oluşturuldu. Divan Başkanlığına Ticaret Sanayi Odası Meclis Başkanı Ziya Ünsal, Kâtip üyeliklerine ise Yenişehir mahalle Muhtarı Sadettin Kandakğlu ile Kapullu Mahallesi Muhtarı Kadir Kuyupınar seçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından Kent Konseyi Başkanı Özcan Büyükgenç Kent Konseyi olarak 2 yıl boyunca yaptıkları çalışmalar hakkında Genel Kurula bilgi verdi.

Amaçlarının 2 yıl boyunca kentte ortak aklı harekete geçirmek olduğunu söyleyen Büyükgenç; “ Kent konseyi olarak birçok önemli ve orijinal projeye imza attık. İlimizin ismini her platformda en iyi şekilde duyurduk. Kent Konseyleri Birliğinin lokomotif ili olduk. Kent konseyini kurumsallaştırmaya çalıştık. Çalışma yönergesini hazırladık ve genel kurulumuzun taktiri ile oy birliği ile kabul edildi. Geçen dönem hiç toplanamadı ve hiç bir şey yapmadı diye eleştirilen kent konseyi bu dönem “2023 kent vizyonu belirleme projesini” başlattı. Karabük'ün hava kirliliğiyle ilgilendi ve radikal kararlar aldı.

Karabük'ün suyu ile ilgilendi. Karabük'ün Hastanelerini ve Kent Meydanını gündem yaptı. Karabük'ün ve ülkemizin en hızlı gelişen kurumu olan üniversitesinin hep yanında oldu. Kent konseyimiz bu dönemde yönetişim ilkesi ile hareket ederek kadın ve çocuk meclislerini kurdu. Engellilerle ilgili güzel çalışmalar yaptı” diyerek emeği geçen herkese teşekkür etti. Kent Konseyi Başkanı Özcan BÜYÜKGENÇ son olarak yönetmelik gereği ilk dönem için görev alanların görev sürelerinin 2 yıl olduğunu belirterek “emaneti sahiplerine, yani siz değerli genel kurul üyelerine yürütme kurulundaki arkadaşlarımız ile birlikte iade ediyoruz” dedi.

Kent konseyi Başkanı Özcan Büyükgenç'in bilgilendirme konuşmasından sonra 2. Dönem görev yapacak olan yürütme kurulu üyelerinin seçimine geçildi ve buna göre 2. Dönem 3 yıllığına görev yapacak yürütme kurulu üyeliğine; Ahmet Turan Temel ,Celal BULUT, Yunus ÇELİK, ,Kadir KUYUPINAR, Zafer ACAR, A.Turgut Kurtoğlu, Ziya Ünsal, Raziye İrem Şen, Özcan Büyükgenç, Ayşe Çınar, Necati Müsellim, Aysel Özbay, Tuba Başsarıoğlu, Halil Nihat Yıldız ve Ulvi Üngören seçildiler.

Yürütme kurulu üyelerinin seçiminden sonra 2.dönem üç yıllığına görev yapacak olan Kent Konseyi Başkanı seçimine geçildi. Genel Kurul üyeleri tarafından divana verilen önerge ile Kent Konseyi Başkanlığına bir kez daha aday gösterilen Özcan BÜYÜKGENÇ ikinci dönem içinde kent konseyi başkanı seçildi.

İkinci dönem içinde Kent Konseyi Başkanı seçilen Özcan BÜYÜKGENÇ Genel kurula hitaben teşekkür konuşması yaptı. BÜYÜKGENÇ konuşmasında “ Şahsıma ve yürütme kuruluna gösterilen teveccühten dolayı teşekkür ediyorum. Karabük'te güzel şeyler oluyor.

Daha güzel şeyler olması için çok daha fazla gayret göstermemiz lazım. Birlik ve beraberlik içinde hareket etmeliyiz. Kentimizde güzel şeyler oluyorken düzeltilmesi ve üzerine gidilmesi gereken sorunlarda var. Kent konseyi olarak her ne kadar icracı bir organ olmasak da, sadece tavsiyede bulunabilen bir organ olsak da bu dönem bu sorunların üzerine hep beraber kararlılıkla gideceğiz. Kent konseyini kurumsallaştırmamız lazım. Komisyonların ve Meclislerin çok iyi çalışması lazım. Herkes elini taşın altına koymalı” dedi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com