Büyükşehir Belediyesi Toptan Çözüm Ekipleri 120 Mahalle Ve 53 Köyde Sorunları 'Toptan Çözecek'

Büyükşehir Belediyesi Toptan Çözüm Ekipleri 120 Mahalle Ve 53 Köyde Sorunları 'Toptan Çözecek'
İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve ihtiyaçlı bölgelerdeki fiziki düzenleme ve alt yapı çalışmalarını kısa süre içinde gerçekleştirerek İzmirlilerin beğenisini toplayan 'Toptan Çözüm' ekipleri, kent genelindeki uygulamalarını ara vermeden s

İzmir Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurulan ve ihtiyaçlı bölgelerdeki fiziki düzenleme ve alt yapı çalışmalarını kısa süre içinde gerçekleştirerek İzmirlilerin beğenisini toplayan 'Toptan Çözüm' ekipleri, kent genelindeki uygulamalarını ara vermeden sürdürüyor. Ekipler özellikle, İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun mahalle ve köylerdeki toplantılarında tespit edilen eksiklikleri hızlı bir biçimde gidermeye başladı.
20 ayda 18 ilçenin 'ihtiyaçlı' bölgelerinde fiziki düzenleme ve alt yapı çalışmaları gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi Toptan Çözüm ekipleri, toplam 9 ilçedeki 104 köyde de tespit toplantıları yaptı, 53 köyde de çalışma gerçekleştirdi.
İlçelerde mahalle bazında yapılan 'Toptan Çözüm' çalışmaları Konak, Bayraklı, Gaziemir, Çiğli, Buca, Bornova, Urla, Bayındır, Kemalpaşa, Seferihisar, Karabağlar, Menemen, Aliağa, Foça, Güzelbahçe, Selçuk, Karşıyaka ve Torbalı olmak üzere toplam 18 ilçede 120 mahalleye yayıldı.
İzmir Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun bizzat katıldığı toplantılar ile orman köylerinde 2012 yılı içinde 72 adet park oluşturuldu; 25 okulun içi, 23 adet cami çevre, 10 adet de mezarlık içi düzenleme yapıldı. Bu çalışmalar kapsamında tretuvar düzenlemeleri için 36 bin metrekarelik parke taşı, 4 bin metre bordür taşı döşendi, oluşturulan parklarla birlikte toplam 136 bin metrekarelik yeşil alan oluşturuldu. 92 caminin iç temizliği gerçekleştirildi. Ekipler şu anda Bayındır’ın Çınardibi ve Yusuflu ile Buca’nın Karacaağaç köylerinde çalışıyor.

Kaynak: İHA

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com