Büyükşehir Erkek Öğrencilerin Barınma Sorununu Çözüyor

Büyükşehir Erkek Öğrencilerin Barınma Sorununu Çözüyor
Antalya Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin en büyük problemlerinden biri olan barınma sorununa çözüm üretmeye devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, üniversite öğrencilerinin en büyük problemlerinden biri olan barınma sorununa çözüm üretmeye devam ediyor.
Sorunun çözümü için önce belediye lojmanlarını öğrenciler için yurda çeviren Büyükşehir Belediyesi, daha sonra Akdeniz Üniversitesi Kampusu’na yakın olan Gülveren Mahallesi’nde 8 bin 200 metrekare alanda 300 kız öğrenci kapasiteli Gençlik Eğitim Merkezi ve Sosyal Tesisi’ni inşa etti. Adeta 5 yıldızlı otel donanımında olan tesisin benzeri ise Sinan Mahallesi’nde erkek üniversite öğrencileri için düzenlenecek.
90 ÖĞRENCİNİN DAHA BARINMA SORUNU ÇÖZÜLECEK
Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın kiraladığı 4 katlı bina yeniden düzenlenerek 90 erkek öğrencinin kalabileceği şekilde oluşturuluyor. 4 ve 2 kişilik odalardan oluşacak tesiste, engelli öğrencilerin kullanımına yönelik odaların da yer alacağı, üniversite öğrencilerinin her türlü ihtiyaçlarının karşılanabileceği şekilde planlanan tesiste, gençler için çeşitli kültürel ve sosyal faaliyetler gerçekleştirilecek, bireysel danışmanlık hizmetleri verileceği belirtildi.
Tesiste çok amaçlı salon, çamaşırhane, yemekhane, kantin, televizyon, internet ve etüt odaları, kütüphane ile sığınak bulunacağı, tuvalet ve banyosu içinde olan odalarda yatak, çalışma masası, gardırop yer alacağı ve tesisin bu yılki eğitim öğretim döneminde açılmasının planlandığı ifade edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com