Büyükşehir’den konserler

Büyükşehir’den konserler
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın oda müziği konserinde Eskişehir Quartet müzikseverlerle buluşurken, ertelenen Anneler Günü konseri de gerçekleştirildi.

 Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın oda müziği konserinde Eskişehir Quartet müzikseverlerle buluşurken, ertelenen Anneler Günü konseri de gerçekleştirildi. 

Büyükşehir Belediyesi Türk Müziği Kadınlar Topluluğu, tüm anneler için özel bir konser programı gerçekleştirdi.

Daha önce anneler günü nedeniyle 14 Mayıs’ta yapılması planlanan ancak bir pilotumuzun uçak kazasında şehit olması nedeniyle ertelenen konser, Yıldıztepe Hava Lojmanları Muhsin Batur Kongre ve Kültür salonunda verildi.

Çok sayıda davetlinin dinlediği ve şefliğini Gönül Onar’ın yaptığı konserde koro, anne ve kahramanlık üzerine yazılmış olan birbirinden güzel şarkı, türkü ve şiirleri seslendirdi. Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Dairesi Başkanı Ali Rıza Özsaltık da konserde sahne alarak Türk Sanat Müziği’nden örnekler seslendirdi. Gecenin sürprizi ise çocuklardan oluşan koro oldu. Minik çocuklar, en güzel anne şarkılarının yanı sıra seslendirdikleri Türk Çocuğunun Şarkısı adlı parçayla dinleyiciler tarafından uzun süre alkışlandılar.


Gecenin sonunda sahneye çıkarak kadınların ve çocukların oluşturduğu koroyu kutlayan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Jale Nur Süllü, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in tebriklerini ileterek geceden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Süllü, korodaki kadınlara çiçek takdim ederken miniklere de hediyeler sundu.
Büyükşehir Belediyesi Senfoni Orkestrası’nın hafta içi programında yer alan oda müziği konserinde ise Eskişehir Quartet, müzikseverlerle buluştu. Nazlı Avcı (keman), Özge Erdem (keman), Pınar Basalak (viyola) ve Şansu Altınok’tan (viyolonsel) oluşan Eskişehir Quartet adlı grup, seslendirdikleri parçalarla müzikseverlere muhteşem bir konser gecesi yaşattı. Schumann ve Handel gibi dünyaca ünlü bestecilerin eserlerini seslendiren grup, konser sonunda dakikalarca alkışlandı.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Dikkat! Bu yollar 2 gün kapalı02 Ocak 2015 Cuma 14:37
 • Zabıta ceza değil ödül dağıttı26 Aralık 2014 Cuma 15:50
 • İzmir yeni yıla 'Özlem'le girecek26 Aralık 2014 Cuma 15:48
 • İstanbul'da taksici eylemi26 Aralık 2014 Cuma 10:39
 • İstanbul’da 12 saatlik su kesintisi24 Aralık 2014 Çarşamba 13:00
 • Sis bir çöktü bir daha kalkmak bilmedi08 Aralık 2014 Pazartesi 14:56
 • Trafik polisine ceza kesildi01 Aralık 2014 Pazartesi 10:27
 • İçme suyuna kanalizasyon atığı karıştı!27 Kasım 2014 Perşembe 11:03
 • AKP'li başkandan tarihi itiraf!26 Kasım 2014 Çarşamba 09:34
 • Çeşme’nin ölüm fermanı19 Kasım 2014 Çarşamba 08:22
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com