Büyüme vatandaşa yansımadı!

Büyüme vatandaşa yansımadı!
MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, Türkiye'deki ekonomik büyümenin vatandaşa yansımadığını, üniversite gençliğinin gelecekten umutsuz yaşadığını ve vatandaşın büyük bir bölümünün yeşil kart ve emekli maaşına mahkum edildiğini belirterek, 12 Hazi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, Türkiye'deki ekonomik büyümenin vatandaşa yansımadığını, üniversite gençliğinin gelecekten umutsuz yaşadığını ve vatandaşın büyük bir bölümünün yeşil kart ve emekli maaşına mahkum edildiğini belirterek, 12 Haziran 2011 seçimlerini ülkenin geleceği için çok ciddiye aldıklarını; '12 Haziran seçimleri diyoruz çünkü padişah hazretleri (Başbakan Erdoğan) seçim tarihini böyle belirlemiş. Onun için bizde 12 Haziran seçimleri demek zorunda kalıyoruz' dedi. MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Yozgat Milletvekili Mehmet Ekici, partisinin Kütahya İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında 2002 yılında bankacılık sisteminin düzeltilmesi sonucu başlayan ekonomik büyümenin vatandaşlara yansımadığını belirterek, büyüme rakamlarının ve büyüme kalemlerinin bir grup insanın cebini dolduran bir boyutta olduğunu savunarak, halkın yararına bir durumun olmadığını özellikle vurguladı.
Türkiye'de yoksulluğun ve işsizliğin giderek artış gösterdiğine dikkat çeken Ekici, asıl gündemin Wikileaks belgeleri olmadığını söyledi.
Türkiyede yeşil kart kullananların sayısının arttığını belirten Ekici, konuşmasını şöyle sonlandırdı:
''Ülkenin büyük bir bölümü yeşil kartla yaşamaya mahkum bırakılmışsa, bir bölümü emekli maaşına mahkum edilmişse, ticaret ve sanayi yok olmuşsa, sendikalı işçi sayısı 4 milyonlardan 600 binlere düşmüşse, gerçek gündemi bunlardır. Gerçek gündemimiz güvenlik, halka yansımayan ekonomik boyutlanmaysa biz MHP olarak bu gündemi konuşacağız. Karnı bir şekilde tıkıştırılmış, sosyal yardım başlığıyla ianeyle geçinmeye alıştırılan, adeta proleteryalaştırılan bir millet düzenini reddediyoruz. Bu ülkenin gerçek gündemini, süslü lafların arkasına saklanmadan, gelecek umutlarını karartmadan, bugün 3-5 yaşında olan çocuklarımızın 20 yıl sonrasında yaşayacağı Türkiye hayalini halkımızla paylaşmak istiyoruz. Bunun için ülkeyi geziyoruz.'' şeklinde Türkiye'de ki yoksulluğa dikkat çektti.

'REFERANDUM ÖNCESİ HALKA VERİLEN SÖZLER TUTULMADI'
Ekici, 12 Haziran 2011 seçimleri tarihinin diğer partilerin görüş ve düşüncelerinin mevcut hükümet tarafından dikkate alınmadan belirlendiğini kaydederek; ' Padişah hazretleri yani sayın Başbakanımız böyle buyurdu bizde uymak zorunda kalıyoruz. Seçim tarihinin belirlenmesi sırasında diğer partilerinde görüş ve isteklerinin göz önünde bulunması gerekiyordu' dedi.
Referandum öncesinde; halka, bölücü örgüte ve dış güçlere hükümet tarafından çeşitli sözler verildiğini belirten Ekici, referandum sonrasında halka verilen sözlerin yerine getirilmediğini; ancak bölücü örgüte ve dş güçlere verilen sözlerin AKP tarafından bir bir yerine getirildiğini savundu.
Referandum sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından Türkiye'nin yeni bir Anayasa paketini, başkanlık sistemini ve bölücü grupların isteklerinin yerine getirilmesi için farklı tartışmalara içine çeklidiğini belirten Ekici; 'Endişemiz yeni Anayasa paketinin Milli Devlet anlayışımızı zaafa uğratmasıdır' şeklinde konuşmasını sürdürdü.
'HÜKÜMET, HALKIN İSTEKLERİNİ ÇEŞİTLİ BAHANELERLE GEÇİŞTİRİYOR'
AKP'nin halkın isteklerini çeşitli bahanelerle geçiştirdiğini savunan Ekici; ''Hükümet, bu milletin gerçek ve temel ihtiyaçlarıyla ilgili bütün söylemini, televizyon kanallarında 'az sonra' diye yapılan anonslar gibi seçim sonrasına atma telaşındadır'' şeklinde açıklamalarda bulunarak, hükümetin asıl amacının halkın isteklerini seçim malzemesi olarak kullnamak istediğini söyledi.
AKP'nin, yeni anayasada yer alması planlanan düzenlemeleri açıklayamadığını öne süren Ekici, halkın bir şeklinde hükümet tarafından oyalandığını savundu.
Ekici: 'Yapılması düşünülen değişiklikler, hükümetin bir gizli ajandası olarak Türkiye gündemindedir. Biz ısrarla 'Abdullah Öcalan'ın size verdiği yol haritası nedir, bundan kamuoyunun bilgilenme hakkı vardır' dedikçe ısrarla bir açıklama yapılmıyor. 'Anayasada yapmayı düşündüğünüz değişiklikler nedir?', 'Türk milletinin vatandaşlık tanımıyla oynayacak mısınız?', 'Milli Devlet kavramıyla oynayacak mısınız?' 'Türklük kavramıyla oynayacak mısınız?' sorularının net cevabını alamıyoruz' dedi.
Hükümetin asıl amacının halkın isteklerini 'az sonralarla' geçiştirdiğini vurgulayan Ekici, son olarak halkın bu konuda duyarlı olması gerektiğini belirtti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com