“Büyümek İstiyorsan Teşviklerden Faydalan”

“Büyümek İstiyorsan Teşviklerden Faydalan”
Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneğince (KÜSİAD) üyelerine yönelik KOSGEB destekleri ve yatırım teşvikleri konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirerek, büyümek isteyen küçük işyerlerinin mutlaka devletin yatırım teşfiklerinden faydalanmal

Kütahya Aktif Sanayici ve İşadamları Derneğince (KÜSİAD) üyelerine yönelik KOSGEB destekleri ve yatırım teşvikleri konusunda bilgilendirme toplantısı gerçekleştirerek, büyümek isteyen küçük işyerlerinin mutlaka devletin yatırım teşfiklerinden faydalanmaları gerektiği vurgulandı.
'DEVLETİN TEŞVİKLERİNDEN YARARLANILMALI'
KÜSİAD üyesi Genç Danışmanlık firması ortağı Eyüp Cihan, dernek binasında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, artık devletin firmaları proje yapmaya ve kendilerini geliştirmeye yönlendirdiğini söyledi. Devletin aynı zamanda küçük işletmelerin birleşerek güçbirliği oluşturmalarını desteklediğine işaret eden Cihan konuşmasında şu konulara dikkat çekti.
''KOSGEB'in nitelikli elemandan makine ve ekipmana, fuarlara katılımdan yeni yatırımlara kadar çok sayıda desteği bulunuyor. Danışmanlık firması olarak şimdiye kadar Kütahya'da 150'ye yakın firmaya proje hazırladık ve bu konuda ciddi deneyim kazandık. Dernek üyesi firmalara her zaman yardımcı olmaya hazırız. Ayrıca, son dönemde devletin Kırsal Kalkınma Projesi kapsamında Kütahya ve Tavşanlı'dan 6 firma için yaklaşık 1.8 milyon lira proje desteği alındı.'' şeklinde bilgilendirici açıklmalarda bulundu.
'KÜTAHYA YATIRIMLAR İÇİN ELVERİŞLİ İR İL'
Genç Danışmanlık firmasının diğer ortağı Kadir Görenli de Kütahya'nın yatırımların teşvik edildiği 3. bölgede bulunduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:
''Yatırım belgesi alan firmalar devlet tarafından sağlanan vergi indirimi ve muafiyeti, sosyal güvenlik desteği, belirli oranlardaki yatırımlara verilen maddi destekler gibi çok sayıda teşvikten yararlanabiliyor. Yatırım belgesi alarak proje hazırlayan ve 31 Aralık 2010 tarihine kadar projesinin yüzde 10'unu tamamlayan firmaların 5 yıl süresince personel sigortalarının tamamı devlet tarafından ödeniyor. Geleceğini iyi planlayıp büyüme hedefinde olan işletmeler, devlet tarafından önemli ölçüde destek görüyor. Bu konuda her firma bir büyüme planı yaparak, teşviklerden faydalanmayı hedeflemeli.''
CEYLAN; 'BU TÜR TOPLANTILARA DEVAM EDECEĞİZ'
Toplantının ardından konuşmacı ve katılımcılara teşekkür eden KÜSİAD Başkanı Mehmet Ceylan, bu tür bilgilendirme toplantılarının son derece verimli geçtiğini belirtti. Ceylan, Kütahya'nın gelişme potansiyelinin yüksek olduğuna dikkati çekerek, ''Bu tür faaliyetlerimizle iş dünyasının bilincini artırmayı hedefliyoruz. Etkinliklerimiz sürecek. Kütahya'nın hak ettiği düzeye ulaşması için hepimiz çaba göstermek zorundayız'' dedi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com