Buz tutan gölette kaybolan çocuğun cesedine ulaşıldı

Buz tutan gölette kaybolan çocuğun cesedine ulaşıldı
Kütahya'nın Simav ilçesinde buz tutan gölette kaybolan öğrencinin cesedi bulundu.

Kütahya'nın Simav ilçesinde buz tutan gölette kaybolan öğrencinin cesedi bulundu.
Dün öğle saatlerinde yüzeyi buz tutan sulama göletinde boğulan Kınık İlköğretim Okulu 5. sınıf öğrencisi Ömer Kadir Keskin'in cesedine bu sabah ulaşıldı.
Havanın kararması ile dün yarım bırakılan arama çalışmalarına bu sabah saat 08.00'de tekrar başlandı. Kütahya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünden gelen 3 kişilik dalgıç ekibi, Simav ilçe merkezine 23 kilometre uzaklıktaki Efir Göleti'ne girdi. Ömer Kadir Keskin'in cesedi, 2,5 metre derinlikte bataklığa saplanmış halde bulundu. Cesedin sudan çıkarılması esnasında anne Nuriye Keskin ve yakınları fenalık geçirdi. 10 yaşındaki öğrencinin cesedi torbaya konularak Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet
Hastanesi'ne kaldırıldı.
Kurtarma çalışmalarına İl Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Kadir Akbıyık, Simav Kaymakamı Yüksel Ünal ile birlikte katılan Kütahya Valisi Kenan Çiftçi, çocuğun annesi ve yakınlarını ziyaret ederek başsağlığı diledi.
Öte yandan dün yüzeyi buz tutan göletten çıkmayı başaran Fahri Candan ve Süleyman Sami Durmuş'un Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi'ndeki tedavileri sürüyor. Her iki öğrencinin de sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com