Buzda kalan otomobil gecekondunun bahçesine uçtu

Buzda kalan otomobil gecekondunun bahçesine uçtu
Sultanbeyli'de buzlu yolda sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil bir gecekondunun bahçesine uçtu. Evde bulunanlar panik halinde kendini dışarı attı

Yavuz Selim Mahallesi Kuran Kursu caddesi Güldede sokakta saat 13.00 sıralarında meydana gelen kaza iddiaya göre şöyle oldu.

34 UR 0564 plakalı otomobil sürücüsü Celalettin Kızgın oldukça dik olan sokaktan aşağı doğru inerken buzla kaplanan yolda kaymaya başladı. Otomobilin hakimiyetini kaybeden Celalettin Kızgın yol kenarındaki bir gecekondunun bahçesine uçtu. Otomobilin evin üzerine uçmasını yol kenarındaki tahtalar ve branda önledi. Bu sırada gecekonduda 6 kişi bulunuyordu. Gecekonduda kalanlar duydukları gürültüyle birlikte kendilerini apar topar dışarı attı. Bahçeye uçan otomobilin içindeki sürücü Celalettin Kızgın'da araç içinden itfaiye ekiplerinin yardımıyla çıkarıldı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri otomobilin evin üzerine düşmemesi için halatlarla otomobili lastiklerinden ağaçlara bağlayıp tedbir aldı. Kaza yapan otomobilin sürücüsü "seyir halindeyken buzlanmadan dolayı kaydım" diye konuştu.

Gecekondu sahibi Yılmaz Çavdar ise kaza sırasında yolda çökme olduğunu söyleyip yetkilileri suçlayarak, "Bu araç kamyon olsa hepimiz ezilmiştik böyle bir sokak var mı? Gürültüyle dışarı çıktık evde 6 kişiydik. Aynı sokakta oturan bir kadın da yolların bozuk olmasından dolayı belediye yetkililerini suçlayarak, "Biz insan değil miyiz yüz defa dilekçe verdik kimse sahip çıkmıyor" diye konuştu. (SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com