Çadır kente yıldırım düştü: 2 yaralı

Çadır kente yıldırım düştü: 2 yaralı
Kütahya'nın Simav ilçesinde depremzedelerin kaldığı çadır kente yıldırım düştü. Olayda 2 kişi hafif şekilde yaralandı.

Kütahya'nın Simav ilçesinde depremzedelerin kaldığı çadır kente yıldırım düştü. Olayda 2 kişi hafif şekilde yaralandı.
Alınan bilgiye göre, deprem nedeniyle 10 bin dolayında vatandaşın yaşadığı Kızılay'a ait çadır kente yıldırım düştü. Olayda 2 kişi yaralandı. Yaralılardan Bekir Çelik (27) ile Ayşe Acar (65), Simav Doç. Dr. İsmail Karakuyu Devlet Hastanesi'nde ayakta yapılan tedavilerinin ardından taburcu edildi.
Hemen önüne düşen yıldırımdan etkilenerek baygınlık geçiren ve sol kolunda hafif ağrı hissettiğini bildiren Bekir Çelik, 'Yıldırım hemen önüme düştü. O anda belimden aşağısının tutmadığını hissettim. Bayılmışım. Hastaneye götürüldüğümü falan hatırlamıyorum. Şimdi sol kolumda hafif bir yanma hissediyorum' dedi.
Yağmur ve fırtına yüzünden 100 dolayında çadır zarar gördü. Fırtınanın şiddetine dayanamayan Kızılay'a ait yemekhane çadırı ile İlçe Milli Eğitime ait kreş çadırı da yerle bir oldu. Maddi hasarın 2 bin TL dolayında olduğu tahmin ediliyor. Yetkililer, yağmur ve fırtınadan etkilenerek zarar gören çadırların onarıldıktan sonra vatandaşlara tekrar verildiğini bildirdi.
Kreş çadırının havaya uçtuğu anda olay yerinde bulunan Serkan Korkmaz isimli vatandaş da, fırtına esnasında çadırı 10 kişi zor tuttuklarını söyledi.
Saatteki hızı 60-70 kilometreyi bulan fırtına, çadır kentte 15-20 yıllık bir çınar ağacının gövdesinden ikiye bölünerek yere düşmesine sebep oldu. Yere düşen çınar ağacı, Zeki Oğuz isimli vatandaşın 27 AE 628 plakalı özel aracında maddi hasara yol açtı.

-KIZILAY'DAN DEPREMZELER İÇİN JET ÇALIŞMA-
Kütahya Simav'da 10 bin kişinin yaşadığı Çadır Kentte dün akşam saatlerinde 2 kişinin yaralanması, 100 çadırın hasar görmesi ve bir araçta maddi hasara yol açan yıldırım düşmesi ve kuvvetli fırtına sonrası aksayan yaşam, Kızılay'ın jet müdahalesiyle kısa sürede normale döndü.
Kızılay Simav Sorumlusu Ayhan Ballı, kuvvetli fırtınada çadırları zarar gören 100 dolayında vatandaşın yardımına jet hızıyla koştuklarını ve çadırlarını onardıktan sonra kendilerine tekrar iade ettiklerini bildirdi.
Kuvvetli fırtına ve düşen yıldırım sonucu Çadır Kentte yaşayan vatandaşların yaşamlarında herhangi bir aksama meydana gelmemesi için zor koşullarda yoğun çaba sarf ettiklerini ifade eden Ballı, fırtınada uçan Kızılay'a ait birisi yemekhane diğeri de sosyal hizmetlerin yapıldığı büyük çadırların da onarımına başlayacaklarını ve akşam saatlerine kadar bu iki çadırında eski konumuna getirilerek hizmetlerine önceki gibi devam edeceklerini bildirdi.
Ballı, ayrıca halkın Kızılay'ın depremzedelere verdiği günde üç öğün yemek hizmetinin sona erdirileceği yönündeki asılsız dedikodulara inanmaması istedi. Ballı, “Kızılay şu anda üç göğün olmak üzere 10 bin 500 kişiye verdiği yemek hizmetini sürdürüyor. Bu tür asılsız dedikodulara kimsenin inanmamasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com