Çadır kentte yardım gerginliği

Çadır kentte yardım gerginliği
Suriyeli sığınmacılar giysi yardımlarının kendilerine ulaştırılmadığını iddia ederek 2'si polis 3 kişi yaraladı

Kahramanmaraş'ta Suriye'lilerin barındığı çadır kentte giyim yardımlarının kendilerine ulaştırılmadığını iddia eden sığınmacılar ile görevliler arasında çıkan arbedede 2'si polis 3 kişi yaralandı.

Doğukent Mahallesi'nde bulunan çadır kentte toplanan bir grup Suriyeli, giyim yardımlarını alamadıklarını öne sürerek eylem yaptı. Çadır kentin girişine kadar yürüyen Suriyeliler yemek aracının çadır kente girişine izin vermedi. Güvenlik güçlerinin uyarısına rağmen dağılmak istemeyen Suriyeliler polislere taş attı. Atılan taşlar nedeniyle çevik kuvvet ekiplerini taşıyan minibüs ve bazı araçlar zarar gördü. Çıkan arbedede atılan taşların isabet ettiği 2 polis memuru ve bir Suriyeli yaralandı. Yaralılar ambulanslarla Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne kaldırılarak tedaviye alındı.

Bir süre devam eden gerginliğin ardından Suriyeliler dağıldı. Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Metin Aşık'da çadır kente giderek Suriyeli sığınmacılarla görüştü. Tercüman aracılığıyla Suriyelilerin sorunlarını dinleyen Aşık, "Sorunlarınızı tek tek not aldım. Ayrıca çadır kentteki mahalle muhtarlarıyla biraz sonra toplantı yapacağız. Lütfen sakin olun" dedi. Çadır kentin girişinde bekleyen Suriyeliler, olayların yatışmasından sonra çadırlarına döndü.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com