'CAHŞ' Tartışması Sürüyor!

'CAHŞ' Tartışması Sürüyor!
Ülke Tv’de Ersoy Dede’nin konuğu olan Orhan Miroğlu, Cengiz Çandar’a sert ithamlarda bulundu.

Star Gazetesi  yazarı Orhan Miroğlu ile Radikal Gazetesi yazarı Cengiz Çandar arasındaki Kürt sorunu polemiği büyüyor. Miroğlu, Çandar'ın köşe yazısındaki "cahş" göndermesini Ülke TV ekranlarından yanıtladı.
 
CENGİZ ÇANDAR PKK'NIN AĞZIYLA KONUŞUYOR
 
Çandar'ın PKK'nın silah bırakmasını istemediğini iddia eden Orhan Miroğlu, "Orhan Miroğlu cahş'tır demek PKK ağzıyla konuşmaktır. Cahş, hain demektir Kürtçede. Kürt toplumunun kemalistlerinin benim hakkımda başlattığı kampanyaya Çandar'ın katıldığını gösteriyor bu. Bu bir PKK ağzıdır, başka bir şey değildir." dedi.
 
ÇANDAR'IN İLKER BAŞBUĞ'DAN FARKI YOK
 
Cengiz Çandar'ın Avrupa'daki bir konferansta "Ben PKK'nın yerinde olsam silah bırakmam" dediğini hatırlatan Miroğlu, Radikal yazarını PKK'ya hizmet etmekle suçladı.
 
-"Çandar ve benzerlerinin İlker Başbuğ’dan hiçbir farkı yok" diyen Miroğlu, "Kızmaya bozulmaya gerek yok, sırf hükümet başarısız olsun diye PKK'nın silah bırakmasını engellemeye çalışmaya gerek yok" diye devam etti.
 
Cengiz Çandar'ı televizyonda tartışmaya davet eden Orhan Miroğlu, "isterse İMC TV'de bile olur, gelsin tartışalım" dedi. (SAK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com