Çakıcı’dan Adalet Bakanlığı’na mektup var

Çakıcı’dan Adalet Bakanlığı’na mektup var
Kocaeli F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Alaaddin Çakıcı Adalet Bakanlığı’na mektup yazdı.

Sansursuzhaber-Özel Serap BELOVACIKLI - Çakıcı, avukatıyla görüşmesinin Cezaevi Müdürü tarafından engellendiğini ve konuşmalarının dinlendiğini bakanlığa bildirdi. Ancak Bakanlık Çakıcı’ya yanıt yollamadı. 
 

İŞTE ÇAKICI'NIN CEZAEVİ'NDEN İLK FOTOĞRAFLARI!

 
Çakıcı 2 No’lu F Tipi Cezaevi Kandıra Müdürü Mehmet Karakaya’nın avukatıyla görüşmesinde sıkıntı çıkardığını mektupla Adalet Bakanlığı’na bildirdi. Ayrıca Çakıcı, cezaevinde yaşadığı sıkıntıları da yazdığı mektupla bakanlığa iletti. Ancak Bakanlık Çakıcı’ya yanıt yollamadı. 
 
İşte Çakıcı’nın sözleri…
 
Vekaleti olan avukatla hükümlü, mesai saatleri içerisinde meslek kimliğinin ibrazı üzerine tatil günleri dışında ve çalışma saatleri içinde bu iş için ayrılan görüşme yerlerinde konuşmaların duyulmayacağı ancak güvenlik nedeniyle görüleceği bir biçim, açık görüş mevkiine uygun olarak görüştürülür. 
 
2 No’lu F Tipi Cezaevi Kandıra müdürü Mehmet Karakaya, bu emre uymayarak T. C Devletinin Adalet Bakanlığı adına hareket eden Genel Müdürün bile üstünde kendini görerek, kendi yasalarını meclis alt komisyonun hazırladığı yasağı yasamadan geçirerek, yürütmeden onay alarak, devletin başı Cumhurbaşkanımızın imzası ile Resmi Gazetede yayınlanan bu yasayı, devlet adına hareket eden Adalet Bakanı ve Genel Müdürü acaba ne yerine koyuyor?”
 
Çakıcı’ya özel hesap çıkarıyorlar
 
Alaaddin Çakıcı’nın şikayetleri bununla da bitmiyor. Kendisine diğer mahkumlardan farklı davranıldığını belirten Çakıcı, sözlerine şöyle devam ediyor : “4.5 senedir 2 No’lu F tipi cezaevi (Kandıra)’nde yatmaktayım. Her hafta kantinden 500 lira fazla hesap çıkarmalarına rağmen hiç sesimi çıkarmadım. Yanımda yatan insanların bile paralarını ben yatırırım. Devletimiz mahkumun ilaç paralarını Ceza ve Tevkif Evleri Müdürlüğü ödeneğinden ödendiğini bilmeme rağmen kendi ilaçlarımı kendim alırım. 3-5 defa hesabımdan para eksildiğini sorduğum zaman bir ay sonraki ilaç paralarını kestiklerini söylüyorlar.
 
‘Mahkumlara köpek gibi davranıyorlar’
 
“Bulunmuş olduğum Kandıra Cezaevinde 5 tane cezaevi bulunmaktadır. Tüm mahkumların yüzde 30’u telef olmuştur. Hastanelerde ve fakültelerde mahkumlara eşref-i mahluk gibi değil de bir köpek gibi davranmaktadırlar. Buradaki görevliler baytar mı yoksa doktor mu?”
 
‘Adımız mafyaya çıkmış’
 
Cezaevi’ne atanan sağlık memurlarından da şikayetçi olan Çakıcı, “Bizim adımız mafyaya çıkmış. Sokakta nasıl çeteler varsa devletin belirli yerlerinde gruplaşmalar olduğunu herhalde biliyorsunuzdur” yorumlarında bulunuyor. 
 
Haber: SERAP BELOVACIKLI
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com