Çakır'a soru yağmuru

Çakır'a soru yağmuru
Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral başkanlığındaki Yönetim Kurulu, meslek komitesi başkanları ve İNG Bank Şube Müdürü Hüseyin Çarın’ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Karşılıklı bilgi alışverişinde bulunulan toplantıda, KUTSO meslek grubu üyelerinden intikal eden, banka kredi alımlarında oluşabilecek kefalet sistemi, teminat yapısı, proje finansman kredileri, banka eksperlerinin donanımı ve banka işlem ücretleri ile ilgili konular hakkında komite başkanları, Şube Müdürü Çakır’a sorular yöneltti.

Müdür Hüseyin Çakır, bankalar ve bankacılık sektöründe oluşturulan kredi kayıt bürosu ile kredi finansmanının, müşterinin belirlenen skorlama ve puanlamaya göre neticelendirildiğini, hem faiz oranında hem de teminat yapısında uygulandığını, banka tarafından alınan ipoteklerinde bu puanlama üzerinden değerlendirildiğini belirterek, mülklerin doğru maliyetlenmesi adına daha iyi ve donanımlı eksperlerle görüşüleceğini ifade etti.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen ve bankalarının geliştirdiği bir paket doğrultusunda yapılan işlemlerden masraf ve ücret alınmadığını anlatan Çakır, esnaftan gelecek her türlü şikayet veya talepler konusunda, gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

KUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Nafi Güral, yapılacak anlaşma ile kredilerde, üst faiz limitinin bankanın uyguladığı alt faiz limitine orantılı olmasını ve bu oranın hesaplanması gerektiğini vurguladı. Banka işlemleri, çek ve havale ücretleri, teminat mektubu temini ve kefalet sisteminde sağlanabilecek kolaylığın, iyi bir değerlendirme sonucunda hayata geçirilmesinin daha faydalı olacağını dile getiren Güral, ING Bank’ın bu yaklaşımını takdirle karşıladığını ve teşekkür ettiğini belirterek toplantıyı kapattı. (VİK)

 

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com