Çakır'dan Gülen'e yanıt

Çakır'dan Gülen'e yanıt
Gazeteci Ruşen Çakır, Gülen Cemaati'nin kendisine karşı başlattığı kampanyaya yanıt verdi.

Gündemin odağında isim Ruşen Çakır, Gülen Cemaati'nin kendisine karşı başlattığı kampanyaya CNN Türk'te yanıt verdi.

Ahmet Hakan'ın modere ettiği Tarafsız Bölge'de konuşan Çakır, cemaatin çileden çıkartan yazı dizisini savundu "ben gazeteciyim gazetecilik yaptım" dedi. Dengeli bir çizgi çizen Ruşen Çakır ne geri adım attı ne de savaş ilan etti.

Fenerbahçe camiasından yükselen Gülen Cemaati eleştirilerini köşesinde bir yazı dizisi altında inceleyen Vatan yazarı Ruşen Çakır'ın yazıları cemaat cephesinden çok sert bir tepki görmüş ve STV ve Zaman üzerinden bir kampanyaya konu olmuştu. Suçlamaları red eden Ruşen Çakır, yazıları art niyetle kaleme almadığını cemaatin kendisini susturmaya çalıştığını ancak susmayacağını vurguladı.

"Böyle bir algı var ama sen yine de dokunma diyorlarsa dokunurum arkadaş. Ben gazeteciyim, gazetecilik yapıyorum. Fenerbahçelilerden de çok tepki almıştım. Yazılarımı çok pasif bulduklarını, cemaati Fenerbahçe taraftarıyla barıştırmaya çalıştığımı söylediler. Diğer yandan cemaatin susturma girişimine karşı da 'susmuyorum arkadaş' diyorum. "

BABAHAN'A GÜL ATTILAR BENİM YAZIMA KAMPANYA BAŞLATTILAR

Fethullah Gülen'in Ergun Babahan hakkındaki "ısırana bile gül atmak erdemdir" şeklindeki açıklamasını hatırlatan Çakır cemaate sitem etti: "Bir taraftan hakaret edene gül atarken bir taraftan bir algıyı yazana bu tepki gösteriliyor. Ben bir şeyin üzerindeki örtüyü çekmişim."

"Eğer sert açıklamalar yapsaydım daha fazla reaksiyon alabilirdim ama yapmadım. Ben gazeteciyim, işimi yapıyorum ve susmayacağım. Ben gazetecilik sınırları içinde kalacağım. Bu sınırları aştıkları zaman da benim yapabileceğim bir şey yok."
(SRK)

RUŞEN ÇAKIR'IN YAZISI İÇİN TIKLAYIN!

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com