Çakma Obama'ya İran'a giriş yasak

Çakma Obama'ya İran'a giriş yasak
İran, Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Obama’yı andıran Azerbaycanlı Asif Mustafayev’e ülkeye giriş yasağı koydu.
Moskova Benzerler Tiyatrosu tarafından Mayıs ayında devlet başkanlarının benzerleri şovu için İran’a davet edilen Asif Mustafayev’e, İran’a girdiği anda tutuklanacağı söylendi.
 
Asif Mustafayev, Mayıs ayında Moskova Benzerler Tiyatrosu tarafından İran’a davet edildiğini belirterek "Ben Amerika Birleşik Devletleri başkanı Obama’nın benzeri olduğum için İran’a girmeme izin vermediler ancak bunun nedeninin İran’ın Amerika ile ilişkileri olduğunu düşünüyorum. İlk önce Moskova Benzerler Tiyatrosu, İran’a gideceğim için koruma verileceğini söylemişti. Lakin gitmeden iki gün önce İran tarafından, benim ülkeye girdiğim anda hapsedileceğim bilgisi verildi. Bu sadece benzerlerin katılacağı bir şovdu. İran tarafından bu konu siyasileştiriliyor” dedi.
 
Azerbaycan’ın Gebele şehrinde yaşayan ve aslında bir ressam olan Mustafayev, son zamanlarda siyasetle uğraşmaya başlayarak bir partide basın halkla ilişkiler sorumlusu oldu. Moskova’da ünlülerin benzerleri yarışmasına katılan Mustafayev, Obama’ya benzerliğiyle 44 aday arasında birinci seçilmişti.(EAK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com