Çalık Holding O Köstebeği Arıyor

Çalık Holding O Köstebeği Arıyor
‘Sıfırlama’nın belgesi Aktif Bank’tan sızınca Holding karıştı. Zincirlikuyu’daki binada sürek avı başladı.

Kamuoyunda, “sıfırlama” görüşmesi olarak bilinen ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu Bilal Erdoğan arasında geçtiği iddia edilen konuşmadan, bir hafta sonra Şehrizar Konakları’nda alınan 6 dairenin “dekonto”nun ortaya çıkması Çalık Holding’te adeta depreme yol açtı. Holding içinde, “köstebek” araştırması başlatılırken, satın alınan 6 daire ile ilgili de “kaynak” formülü arayışına girildi.

Dekontun Çalık Holding’teki yansımaları şöyle.

BİLAL KONUŞTU ÇALIK KARIŞTI

Taraf’ın hafta başında yayınladığı, Şehrizar Konakları’ndan alınan 6 adet dairenin dekontu, Çalık Grubu’nu karıştırdı. Belgenin yayınlanmasın ardından Başbakan’ın oğlu Bilal Erdoğan, avukatı aracılığı ile bir açıklama yaparak, dairelerin kendisine ait olmadığını ifade etmişti. Başbakan Erdoğan da, oğlunun aynı yerde altı daire satın aldığına yönelik iddiaların doğru olmadığını söyledi. Resmi olarak bu kapsamda açıklama yapılırken, grup içinde perde arkasında ise adeta şok gelişmeler yaşandı.

Taraf’ın grup kaynaklarından edindiği bilgiye göre, Berat ve Serhat Albayrak kardeşler, dekontun yayınlanmasının ardından, eski yöneticileri oldukları Çalık Holding’e baskı yapmaya başladı. Hatta Serhat ve Berat Albayrak kardeşlerin, belgenin sızması nedeniyle Çalık Holding yöneticilerine sert tepki gösterdiği ve grup içindeki köstebeğin bulunmasını istedikleri ifade edildi.

“ARSA SATTIK DAİRELERİ ALDIK” FORMÜLÜ

Öte yandan, 17 Aralık’tan bir hafta sonra Şehrizar Konakları’nda satın alınan 6 daire ile ilgili formül arayışları ise devam ediyor. Söz konusu dairelerin avukat Ömer Faruk Akbulut tarafından satın alındığı kesinleşti. Ancak, şu anda 6 dairenin hangi parayla satın alındığını açıklamak için formül arayışı başladı. Bunun için de, arsa satışı formülü geliştirildi. Altı dairenin kaynağının geçmişte satılan değişik yerlerdeki arsalardan elde edilen gelir olarak açıklanması kararlaştırıldı. Grup kaynakları, dekontun bankayı ve Çalık Grubu şirketlerini zor durumda bıraktığını belirterek, tüm işlemlerin sızmaması için yoğun güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildiğini bildirdiler.

SES KAYDI RAKAMLARI İLE DAİRE RAKAMLARI TUTUYOR

Bu arada, Taraf‘ın yayınladığı dekonttaki bilgiler ile ses kaydındaki bilgiler birbirleri ile örtüşüyor. Ses kaydında, Bilal Erdoğan olduğu iddia edilen kişi, 30 milyon euro kaldığını bunun da 25’inin Çalık Grubu’na verileceğini, 5’i ile de Şehrizar konaklarından daire alınacağını ifade ediyor. Dekontta ise, Ömer Faruk Akbulut’un hesabında 5 milyon euronun TL karşılığı tutarında bir para bulunuyor. Dekonta hesapta 14.5 milyon lira olduğu ve bunun da 14.1 milyon lirası ile altı daire satın alındığı bilgisine yer veriliyor. Dolaysıyla, ses kaydındaki para tutarları ile dekonttaki para tutarları birbirini tutuyor. Ayrıca, üç yıllık avukat olarak bilinen Akbulut, Berat Albayrak’ın da avukatlığını yürütüyor. Akbulut, aynı zamanda Serhat Albayrak’ın eşinin de kardeşi olarak biliniyor. (KKK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com