"Çalıkuşları" hayallerini kurduğu öğrencilerine kavuştu

Çalıkuşları hayallerini kurduğu öğrencilerine kavuştu
Milli Eğitim Bakanlığı'nca şubat dönemi gerçekleşen atamayla mesleğe ilk adımı atan öğretmenler, öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı- Van'a atanan 942 öğretmen de İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevlilerince havalanı ve otogarda karşılanarak,

SITKI YILDIZ - Milli Eğitim Bakanlığı'nca şubat dönemi gerçekleşen atamayla mesleğe ilk adımı atan öğretmenler, öğrencileriyle buluşmanın mutluluğunu yaşadı.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın şubat dönemi atamalarıyla hayal ettikleri öğretmenliğe ilk adımı atan 9 bin 470 öğretmenden 942'si, Van'a geldi.

Ferit Melen Havalimanı ve otogarda görevliler tarafından çiçeklerle karşılanan çalıkuşları, İl Milli Eğitim Müdürlüğündeki işlemleri sonrası görev yerlerine giderek öğrencileriyle buluştu.

Havalimanında öğretmenleri karşılayan İl Milli Eğitim Müdürü Kıyasettin Kırekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bakanlığın son atamasıyla kentte 942 öğretmen görevlendirildiğini ve bunlardan yaklaşık 900'ünün işlemlerini yaptırdığını söyledi.

Öğretmenlerin bakanlıktan nokta atama usulü ile atandığını vurgulayan Kırekin, havalimanında ve otogarda öğretmenleri karşılayıp görev yerlerine ulaşmalarını sağladıklarını ifade etti.

Kırekin, öğretmenleri en güzel şekilde karşılamaya özen gösterdiklerini bildirerek, şöyle konuştu:

"Öğretmenlerimizi en güzel bir şekilde karşılıyoruz ki ilimize sıcak bir duyguyla hizmet etmelerini sağlayalım. Nasıl başlarsanız öyle gider felsefesinden hareketle öğretmenlerimizin Vanlıların misafirperverliğini, sıcaklığını da görmelerini istedik. 10 gün önce bakanlık yetkilileriyle görüştük. Türkiye geneli doluluk oranı hesaplaması yapıldı ve mevcut 9 bin öğretmenin yüzde 10'unu bize verdiler. Geri kalan açığı da vekil ve ücretli öğretmenlerle gidermeye çalışacağız."

Uçaktan iner inmez havalimanında çiçeklerle karşılanan öğretmenlerden Meryem Esen ise Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesine atandığını belirterek, göreve başlamak için sabırsızlandığını dile getirdi.

Esen, atama dönemini heyecanla beklediğine değinerek, "Burada çok güzel karşılandık. İnşallah güzel hizmetler vermek için geldim" diye konuştu.

-Deniz öğretmen, öğrencileriyle ilk kez buluşmanın heyecanını yaşadı

Van merkeze 30 kilometre uzaklıkta bulunan Erçek beldesindeki Mehmetçik İlköğretim Okuluna atanan sınıf öğretmeni Niğdeli Deniz Öneş de babası ile geldiği kentte, tıpkı diğer öğretmenler gibi uçaktan iner inmez çiçeklerle karşılandı.

Servisle İl Milli Eğitim Müdürlüğüne geçen ve buradaki işlemlerini tamamladıktan sonra görevli olduğu okula gitmek üzere yola çıkan Deniz öğretmen, Mehmetçik İlköğretim Okulunda ilk olarak idareci ve öğretmenlerle tanıştı.

Okuldaki işlemlerinin ardından sınıfına geçerek öğrencileriyle bir araya gelen Öneş, duygularını AA muhabiriyle paylaştı.

İlk öğretmenlik tecrübesini Van'da yaşayacak olmanın heyecanı içinde olduğunu anlatan Deniz öğretmen, "İlk atamam Van'a oldu. İlk öğretmenlik deneyimimi de bu okulda yaşayacağım. Buraya geldiğim için çok mutluyum. Öğrencilerimle yeni tanıştım. Umarım hepsine faydalı olurum ve iyi bir eğitim öğretim dönemi geçiririz" ifadelerini kullandı.

Öneş, her öğretmen gibi kendisinin de atanmayı çok istediğine işaret ederek, "Bugüne kadar Ankara'da yaşadım. Burayla ilgili farklı düşüncelerim vardı. Ama buraya gelince rahatladım. Düşündüğüm gibi bir yer değilmiş" diye konuştu.

Öğretmenleriyle tanışan öğrenciler ise Deniz öğretmeni çok sevdiklerini ve güzel bir eğitim yılı geçireceklerine inandıklarını belirtti.

Muhabir: Sıtkı Yıldız
Yayınlayan: Levent Harman

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com