Çalımbay: "Beşiktaş'a daha güçlü dönerim"

Çalımbay: "Beşiktaş'a daha güçlü dönerim"
Rıza Çalımbay, yeniden siyah beyazlı takıma dönme ihtimali ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Beşiktaş'a geri dönüşü gündeme gelen Sivasspor teknik direktörü Rıza Çalımbay, idialarla iligili olarak, "Beşiktaş'a dönersem daha güçlü dönerim" dedi.

DAHA GÜÇLÜ DÖNERİM

Radyospor'a canlı yayın konuğu olan Çalımbay, çıkan haberlerle ilgili olarak "Futbola Beşiktaş'ta başladım ve Beşiktaş'ta bitirdim. Yeniden takımın başına dönmek bana gurur verir. Ama şuana kadar konuyla ilgili bir görüşmem olmadı. Beşiktaş'ın başında arkadşımız Tayfur Havutçu varken benim çok fazla yorum yapmam doğru olmaz. Sezon sonu teklif gelirse oturur, konuşuruz. Bugün takım içerisindeki şartlar değişti, ben de geliştim; takımın başına dönersem daha güçlü dönerim. Hayırlısı, kısmet olursa ben de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışırım." dedi.

BEŞİKTAŞ FORMASINDAN BAŞKA FORMA GİYMEDİM

Beşiktaşlılığı ile bilinen Çalımbay, "Beşikta'ın en başarılı olduğu dönem; benim de oynadığım dönemlerdi. Takımımızda öyle çok meşhur büyük isimler de yoktu. Kadronun yüzde 70'i alt yapıdan gelen oyunculardan oluşuyordu. Kolej havası vardı. Ben alt yapıdan başladım ve Beşiktaş formasından başka forma giymedim. Herşey parayla olmuyor; iyi plan yapılırsa çok daha güzel şeyler ortaya çıkar. Yeni başkan camianın içerisinden bir isim. Ben tüm bu gerçekleri göreceklerine ve başarılı olacaklarına inanıyorum" şeklinde konuştu.

FUTBOLUN KONUŞULMADIĞI BİR SEZON YAŞADIK

Konuşmasında futbolda yaşanan son gelişmeleri de değerlendiren Çalımbay, "Türk futbolundaki gidişatın, futbolun içerisindeki kimseye tat vermediğini düşünüyorum. Futbolun konuşulmadığı çok kötü bir sezon yaşadık. Bunların etkisiyle futbolumuzda büyük bir düşüş başladı. Sivasspor olarak biz de çok etkilendik. Ama dar kadromuza rağmen ilk 8 sekiz hedefimize ulaştık. Play-Off'ta istediğimiz sonuçları alamasak da böyle bir ortamda buna da şükür diyorum" ifadelerini kullandı. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com