Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, transfer çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Kamuoyunda bazı futbolcuların adının Sivasspor ile anıldığını hatırlatan Çalımbay, yazılanların yalan olduğunu, sadece Erhan Güven, Doğa Kaya ve Abdulkadir Özgen ile anlaşma sağladıklarını bildirdi.

Yurt içi ve yurt dışında oyuncu arayışlarının sürdüğünü aktaran Çalımbay, hafta sonu Yunanistan'da Panathinaikos-AEK maçını izlediğini belirtti.

Ligi başarıyla bitirerek Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nda oynadıklarını anımsatan Çalımbay, yeni sezonda daha da başarılı olmaları gerektiğini vurgulayarak, ''Fakat önemli olan transfer. Transfer yapamazsak işimiz zor. Eneramo gidiyor, onun yerini dolduracak oyuncuları kadromuza katamazsak, yine aynı sıkıntıları yaşarız ama transfer yaparsak bir sorun olmaz'' dedi.

"8 OYUNCU TRANSFER ETMEYİ PLANLIYORUZ"

Geçen sezon kalede sıkıntılar yaşadıklarını, bu sorunu aşmak için çaba gösterdiklerini belirten Çalımbay, aralarında forvet ve kaleci olmak üzere, 8 oyuncu transfer etmeyi planladıklarını söyledi.

Çalımbay, ''Bizim çok iyi, nokta transferler yapmamız lazım. Eğer nokta transferleri yapamazsak, takımımızı takviye edemezsek sıkıntılar yaşarız. Fakat takımımızı takviye edebilirsek, kritik mevkilere iyi oyuncular alabilirsek sıkıntı yaşamayız'' ifadelerini kullandı.

Sivassporlu oyuncular Michael Eneramo, Erman Kılıç ve Kamil Grosicki'nin bazı kulüplere transfer olacağı yönündeki haberlere ilişkin soru üzerine Çalımbay, bu haberlerin gerçek olmadığını söyledi.

Nijeryalı golcü Eneramo'nun sözleşmesi bittiği için serbest kaldığını, istediği yere gidebileceğini belirten Çalımbay, Eneramo'nun Sivasspor ile bir sıkıntısının olmadığını, ancak sosyal yaşantısından dolayı gitmek istediğini ifade etti. (BRK)