Çalışan anneler suçluluk duyuyor

Çalışan anneler suçluluk duyuyor
İngiltere'de yapılan bir araştırmada çalışan annelerin çoğunluğu iyi bir anne olup olmadığı konusunda kendisini sorgulayarak suçluluk duygusuna kapılıyor. Araştırmaya göre çalışan annelerin yüzde 90'ında bu duygu hakim.

Araştırmaya göre çalışan anneler bebeklerine yeterince zaman ayıramamakla yeterince para kazanamamamak arasında kalıyor. Araştırmada annelerin büyük çoğunluğu iyi bir anne olamadığını kabul ediyor.

Anne ve bebek malzemeleri üreten NUK şirketinin sponsorluğunda yapılan araştırmada anneler işten geldikten sonra yorgun ve halsiz oldukları için çocuklarına yeterince zaman ayıramıyor. Geç saate kadar çalışmak, uzun çalışma saatleri ve doğumdan sonra işe dönmek annelerin sorunları arasında en başta yer alanlar.

2 bin kadın arasında yapılan araştırmada, katılımcıların yüzde 90'ı kendini suçlu hissediyor. Beşte biri ise bu suçluluğu çok daha derinden ve sürekli hissediyor.

NUK Pararlama Müdürü Joanne Evans, "Bu gösteriyor ki anneler bu büyük yükün karşısında suçluluk duyuyor. Bebeğinin ilk günlerinde anne sütü yerine başka sütlerle beslemesi onlarda yanlış giden bir şey olduğu duygusu uyandırıyor. Bu sonuçlar da gösteriyor ki bu suçluluk hiç gitmiyor" dedi.

Evans'a annelerin rahat ve ne yaptıkları konusunda daha az endişe duymaları gerektiğini söyledi. Evans'a göre anneler eğer tercihlerinin doğru olduğunu düşünürlerse suçluluk dugusunu üzerlerinden tabilirler.(SNK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com