Çalışanlarının köyüne okul yaptırdı

Çalışanlarının köyüne okul yaptırdı
Bursa'da otel işleten hayırsever iş adamının, otelinde çalışanların memleketi Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Eşen köyünde 4 yıl önce yaptırıp inşaatını tamamladığı okul için resmi açılış töreni düzenlendi.

Bursa'da otel işleten hayırsever iş adamının, otelinde çalışanların memleketi Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Eşen köyünde 4 yıl önce yaptırıp inşaatını tamamladığı okul için resmi açılış töreni düzenlendi.
Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, okul bahçesindeki törende, Rizeli iş adamı Hayri Yazıcı'nın Uludağ'da işlettiği otelindeki çalışanları için köyde ilköğretim okulu yaptırmasının örnek bir davranış olduğunu söyledi. İl genelinde açılışı yapılacak çok sayıda okul yatırımı olduğunu hatırlatan Kocatepe, bu tür katkılarla okulların sayısının artacağına inandığını belirtti.
Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu da Hayri Yazıcı ile Eşen köyünden çalışanlarının emeği sonucu köye okul kazandırılmasına emeği geçenlere teşekkür etti.
Köy Muhtarı Mustafa Salın ise iş adamı Hayri Yazıcı'nın köylerine ilgi gösterip önemli katkılar sağladığına işaret etti.
Okul Müdürü Mehmet Özkaya da yaptığı konuşmada, sıcak diyaloglar sonucu bu okulun inşa edildiğini bildirerek, ''Hayri Yazıcı'nın vesilesiyle bu okuldan çalışkan, dürüst insanlar yetişecektir'' dedi.
Konuşmaların ardından Hayri Yazıcı'nın oğlunun adına yaptırılan ''Mustafa Can Yazıcı İlköğretim Okulu''nun açılışı dolayısıyla Vali Şükrü Kocatepe ve Hayri Yazıcı tarafından birlikte kurdele kesildi. Katılımcılar daha sonra okulu gezdi.
Törene, Kütahya Milli Eğitim Müdürü Muhammet Şahinkaya, Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve köylüler katıldı.
Eşen ve çevre köylerden 75 öğrencinin taşımalı eğitim sistemiyle öğrenim gördüğü 400 metrekare kapalı alan ve 10 dersliğe sahip okulda 20 kişi kapasiteli bilgisayar ve teknoloji sınıfı bulunuyor.
İş adamı Hayri Yazıcı ile köylülerin malzeme ve işçiliğini karşılayarak 4 yıl önce tamamladığı okul binası için yaklaşık 800 bin lira harcandığı belirtildi.
Bu arada, söz konusu okulun 2005 yılından bu yana faaliyetine devam ettiği, resmi açılış töreninin Yazıcı'nın rahatsızlığı nedeniyle uzun süredir yapılamadığı için ertelendiği bildirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com