Çalışlar’dan Özkök’e sert cevap!

Çalışlar’dan Özkök’e sert cevap!
Radikal gazetesi yazarı Oral Çalışlar, dün Ertuğrul Özkök’ün yazdığı “Türklerin haysiyeti ne olacak” yazına bugün köşesinden yanıt verdi.

Oral Çalışlar, Kürt açılımı üzerinden Ertuğrul Özkök’e fena yüklendi.
 
Çalışlar, dün Özkök’ün açılım ile ilgili yazısından “Türklerin haysiyeti ne olacak” demesine şöyle yanıt verdi:
  
“Ülkedeki alışıldık normları böylesine değiştirebilecek bir gelişmenin, eski çatışmacı Türkiye’den beslenen çevrelerde bir ‘tepkisel psikoloji’ doğurması normal.

İŞTE ÖZKÖK'ÜN TARTIŞMA KONUSU O YAZISI!
 
Şimdi, çözümü zorlaştırabilmek ve milliyetçi kamuoyunu, militarist damarı kışkırtabilmek yönünde son bir umutla ‘Türklerin haysiyeti’nden söz etmeye başladılar. Süreçte daha ileri adımlar atılması halinde, Türkiye’nin batısında çatışmacı bir durumun ortaya çıkacağı yönünde ima ve tehditlerde bulunuyorlar.
 
Binlerce yıldır kardeşçe yaşamış, 32 yıllık çatışmaya rağmen durumu bir düşmanlığa dönüştürmemiş iki halktan söz ediyoruz... Kürt’ün hakkını hukukunu kazanması Türk’ün haysiyetini neden rencide etsin ki! Yıllardır iç içe yaşadığı bir halkın özgürlüğüne karşı olmak mı ‘Türklerin haysiyeti’dir? Farklı kimliklerin bir arada yaşayabilmesi Türk’ün haysiyetine darbe mi vurur? Türkleri özgürlük düşmanlığı yönünde kışkırtmak, haysiyetli bir gazetecilik anlayışı mıdır?
 
Birileri “Açık açık konuşalım” diyor. Evet, konuşalım... Çözüm ve yenilenme yönündeki çabaların, bir ülkenin ve iki kardeş halkın kaderini değiştirebilecek bir boyut kazanması sizi neden bu kadar telaşlandırıyor? Yoksa çözüm yolunda atılacak her adım size döneminizi tamamladığınızı mı hatırlatıyor? Kaybettiğinizi mi hissediyorsunuz?” (CTE)
 
Yazının tamamı için tıklayın: http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalYazar&ArticleID=1115480&Yazar=ORAL-CALISLAR&CategoryID=98

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com