Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Şanlıurfa'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik Şanlıurfada
"Bugün ya da yarın Bakanlar Kurulu kararı çıkacak ve bunun neticesinde elektrik paraların desteklemelerden alınmasıyla ilgili bir karar çıkacak"

ŞANLIURFA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, çiftçilerin yaşadığı elektrik sıkıntısına ilişkin, "Bugün yada yarın Bakanlar Kurulu kararı çıkacak ve bunun neticesinde elektrik paralarının desteklemelerden alınmasıyla ilgili bir karar çıkacak" dedi.

Çelik, AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç ve Suruç Belediye Başkan adayı İbrahim Halil Yıldız ile Suruç'a bağlı bazı köyleri ziyaret ederek buradaki vatandaşlarla sohbet etti.

İlk olarak Bostancılar köyüne giden Bakan Çelik burada yaptığı konuşmada, 3 dönem Bursa'dan milletvekili olduğunu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın bu dönemde Şanlıurfa'dan aday olacağını söylemesi üzerine hiç itiraz etmeden hizmet için peygamberler şehrine geldiğini anımsattı. 

Kentteki sorunları tek tek tespit ettiklerini ve bunların çözülmesi için canla başla çalıştıklarını aktaran Çelik, laf üretmeyerek yapacakları çalışmaları kitapçık haline getirdiklerini ve çözmeye başladıklarını söyledi. 

Çelik, seçim dönemi herkesin eline mikrofonu eline alarak ahkam kesmeye çalıştığını ifade ederek, "O dönemler bitti, ne yapacaksın arkadaş, ne zaman yapacaksın, nasıl yapacaksın sorularının cevabını vermesi gerekir siyasetçinin. İşte bu sorulara cevap veren bir kadro karşınızda şimdi. Ve bu kadro 30 Mart'ta sizlerden çok büyük bir destek bekliyoruz. Neden? Çözülen sorunların yanında çözülmesi gereken sorunların adresi ak kadrolardır, AK Parti'dir ki onun için söylüyorum" dedi. 

Köylerde yaşanan elektrik sorunlarını bildiğini belirten Çelik, TEDAŞ'ın özelleştirildiğini hatırlatarak, konunun Bakanlar Kurulu'nda görüşüldüğünü söyledi.

Bölgede yüzde 80'lere varan kayıp kaçak elektrik olduğunu kaydeden Çelik, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Özelleşince vatandaşla, faturalarla şirket karşı karşıya gelmeye başladı. Bu sürdürülebilir bir şey değil, bunun mutlaka çözülmesi gerekiyor. İnşallah bugün yada yarın Bakanlar Kurulu kararı çıkacak ve bu karar neticesinde elektrik paralarının desteklemelerden alınmasıyla ilgili bir karar çıkacak. Yani ikide bir elektriklerin kesilmesi değil, sizlere verilen desteklemelerden alınmasıyla ilgili bir Bakanlar Kurulu kararı çıkacak, bu bir. İkincisi firmayla oturup anlaşma yapacağız, kuyu başı mı, trafo başı mı, dönüm başı mı, bunu da Bakanlar Kurulu kararından sonra oturacağız ve bu anlaşmayı yapacağız, artık vatandaşla devlet arasındaki bu sorunu ortadan kaldırmış olacağız."

Bakan Çelik, kentteki tarım alanlarının sulanması noktasında da çalışmalarına devam ettiklerini söyleyerek, bölgenin cazibe merkezi haline geleceğini ve çalışmak için kimsenin mevsimlik işçi olarak gitmeyeceğini burada çalışacağını ifade etti. 

Çelik ve beraberindekiler daha sonra Yıldız, Höyük Yanı ve Büyük Ağacı köyünü ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com