Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfada
"Bir hedef belirlenmiş bazı şer güçleri tarafından 'Türkiye'nin başından Recep Tayyip Erdoğan gidecek' diyorlar. Milletimiz de diyor ki 'meydanlar hınca hınç her yerde dolu, hayır biz liderimizi bulduk gitmeyecek' diyor"

ŞANLIURFA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Bir hedef belirlenmiş bazı şer güçleri tarafından 'Türkiye'nin başından Recep Tayyip Erdoğan gidecek' diyorlar. Milletimiz de diyor ki 'meydanlar hınca hınç her yerde dolu, hayır biz liderimizi bulduk gitmeyecek' diyor" dedi.

Bakan Çelik, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Eyyübiye Belediye Başkan adayı Mehmet Ekinci ve Harran Belediye Başkan adayı Mehmet Özyavuz'la merkeze ve Harran ilçesine bağlı köyleri ziyaret etti.

Gazetecilerin ziyaret sırasında, "İstanbul merkezli operasyon kapsamındaki tahliyeleri" sorması üzerine Çelik, yoğun bir seçim çalışması içerisinde olduğunu, konunun Ankara'da gerekli şekilde değerlendirildiğini ifade ederek, dosyanın içeriğine yönelik ayrıntılı bilgi sahibi olmadan açıklama yapmasının doğru olmayacağını söyledi.

Başören köyünde vatandaşlara hitap eden Çelik, 30 Mart yerel seçimlerinin yalnız belediye başkanlığı seçimi olmadığını belirterek, şöyle konuştu:

"Türkiye'de nelerin olup bittiğini hepiniz biliyorsunuz. Bir hedef belirlenmiş bazı şer güçler tarafından 'Türkiye'nin başından Recep Tayyip Erdoğan gidecek' diyorlar. Milletimiz de diyor ki 'meydanlar hınca hınç her yerde dolu, hayır biz liderimizi bulduk gitmeyecek' diyor. İşte mücadeleyi, tartışmayı buraya taşıdılar ne yazık ki. İnşallah sizler, bizler el birliği, gönül birliği içerisinden Şanlıurfa'dan verilmesi gereken mesajı Türkiye'ye, dünyaya, bütün şer odaklara vereceğiz."

- Köylerde yaşanan elektrik sorunu

Daha sonra Harran'a bağlı Küplüce köyünü ziyaret eden Çelik, vatandaşlarla sohbet ederek, sorunlarını dinledi. 

Köylülere yöresel giysi aba giyerek seslenen Çelik, kentte ve ilçede yaptıkları çalışmaları anlattı. Köylerde yaşanan elektrik sorunlarını bildiğini belirten Çelik, Türkiye Elektrik Dağıtım AŞ'nin (TEDAŞ) özelleştirildiğini hatırlatarak, konunun Bakanlar Kurulu'nda görüşüldüğünü söyledi.

Şanlıurfa'da elektrikte yüzde 75'lere varan kayıp kaçak olduğuna işaret eden Çelik, söyle konuştu:

"Sulamayla ilgili Bakanlar Kurulu kararını bekliyoruz. Pazartesi günü inşallah yayınlanacak. Karara göre dönüm başı trafo ya da kuyu olarak şirketle sözleşme yapılacak. Sulama birlikleri veya ziraat odaları olarak sözleşmeyi yapacağız. Destekleme döneminde de alınacak. İnşallah vatandaşla şirket arasındaki elektrik kavgasında son noktayı pazartesi akşamı koyuyoruz."

Bakan Çelik, daha sonra Beşat, Vergili ve Kubacık köylerini de ziyaret etti.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com