Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfada
"Allah korusun Türkiye'de siyasi istikrarsızlığın gün yüzüne çıkması demek, ülkenin karıştırılması demektir"

ŞANLIURFA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Allah korusun Türkiye'de siyasi istikrarsızlığın gün yüzüne çıkması demek, ülkenin karıştırılması demektir" dedi.

Çelik, seçim çalışmaları kapsamında AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç ve AK Parti Birecik Belediye Başkan adayı Mehmet Faruk Pınarbaşı ile Birecik ilçesinde esnafı ziyaret ederek, vatandaşın sorunlarını dinledi.

Daha sonra sivil toplum kuruluşları ve muhtarlarla bir araya gelen Çelik, Şanlıurfa ve ilçelerindeki sorunları bildiklerini ve bu sıkıntıları gidermek için çalıştıklarını ifade etti.

AK Parti Hükümeti olarak, hiç bir zaman Doğu-Batı ayırımı yapmadıklarını ve herkese eşit mesafede yaklaştıklarını vurgulayan Çelik, bunun sonucunda da insanların kendilerine güvendiğini kaydetti.

Yerel seçimlerde vatandaşlardan destek isteyen Çelik, şöyle konuştu.

"Sizlerden barış ve kardeşlik ortamı için Sayın Başbakanımıza çok daha büyük destek vermenizi bekliyorum. Çünkü bugün kardeşlik varsa, bugün huzurdan bahsediyorsak unutmayın ki Başbakanımızın aldığı riskler sayesindedir. Başbakanımızın 'Bu millet birdir, bütündür. Bunun Urfalısı, İzmirlisi, Sinoplusu, Mersinlisi yok' dediği için bunlar var. Bu güzel ortamı sağlamaya da devam ediyor. Bunun devamı konusunda yani huzurumuzun, hizmetlerin devamı konusunda rahatsız olan unsurlar da var. Sizler bu konudaki olayları izliyorsunuz.

Allah korusun Türkiye'de siyasi istikrarsızlığın gün yüzüne çıkması demek, ülkenin karıştırılması demektir. Bunu kimse unutmasın. Ukrayna'yı, Suriye'yi, Ortadoğu'yu, Balkanları görüyorsunuz. Her türlü zorluğa rağmen Türkiye'de huzur var, dayanışma var, güzel bir gidişat var. Türkiye'de 12 yıldır istikrar olduğu için bu işler güzel oluyor. Ülkedeki koalisyon dönemlerini hatırlamayı herhalde kimse istemez. Neler çekti bu millet ne imkanlarını kaybetti. Ama şimdi bakıyorsunuz otoyollar bitiyor, ilçeye duble yollar geliyor, sanayi siteleri kuruluyor hastaneler inşa ediliyor. Doğu-Batı ayrımı ortadan kalkmış, yani bir şey Batı'da yapılıyorsa Doğu'da daha fazla yatırım gerçekleştiriliyor."

Geçen yıl Şanlıurfa'da 270 okulun temelini attıklarını hatırlatan Çelik, eğitim anlamında önemli yatırımlar yaptıklarını sözlerine ekledi.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com