Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfada:
" Nevruz Bayramı, bahar bayramı güzel de bahar bayramı kardeşlik havasında ise bir anlamı vardır"

ŞANLIURFA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, " Nevruz Bayramı, bahar bayramı güzel de bahar bayramı kardeşlik havasında ise bir anlamı vardır" dedi. 

Bakan Çelik,  AK Parti Şanlıurfa Encümenleri Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, encümün adaylığı sürecinde belli kırgınlıkların yaşanabileceğini, bunun siyasetin bir rengi olduğunu belirterek, asıl davaya ve millete sahip çıkmanın önem taşıdığını vurguladı. 

Kenti yapılan yatırımlardan bahseden Çelik, ciddi yatırımların ancak milletvekilleri arasındaki uyuşma ile gerçekleştirilebileceğini belirtti. 

Çelik, hükümet olarak bölgeye ve Şanlıurfa'ya büyük önem verdiklerini aktararak, bunun en büyük kanıtının ise çözüm süreci olduğunu söyledi.

Bölgedeki barış ve huzurun ancak AK Parti'nin iktidarda kalması ile devam edeceğine dikkati çeken Çelik, "Çözüm sürecinin, kardeşliğini, huzurun teminatı AK Parti'dir. Bu, ancak AK kadrolar ile mümkündür. Çok şükür bu çabamızın karşılığını görüyoruz. Kaç aydır şehit haberi almıyoruz çok şükür" diye konuştu. 

Çelik, katılımcıların Nevruz Bayramı'nı kutlayarak, şunları kaydetti:

"AK Parti'ye çok ihtiyacımız var. Hepimizin bütün 76 milyonun çok ihtiyacı var. AK Parti olmadan Türkiye'de nasıl bir tablo olur arkadaşlar, düşünmenizi istiyorum. AK Parti'nin olmadığı bir Türkiye düşünebiliyor musunuz? Nevruz Bayramı, bahar bayramı güzel de bahar bayramı kardeşlik havasında ise bir anlamı vardır. Kardeşlik yoksa barış yoksa  huzur ortamını olmadığı bir yerde bayram mı olurmuş. Geçmiş yıllarda yaşadık bunları. Huzursuzluk kaynağı haline geldi artık bayramlar. Ama şimdi barış var, huzur var, kardeşlik var. Bir anlamıa barış bayramına, kardeşlik bayramına dönüştürdük. Bunun devamı ancak ve ancak siyasi tablolara baktığımız zaman AK Parti ile mümkün arkadaşlar. Güneydoğu'daki bu huzurun bu barışın ülkemizdeki bu huzurun devamı Sayın Başbakan ve AK Parti ile mümkün. Şu andaki mücadele çok açık. Tayyip Erdoğan gitsin mücadelesi başka bir şey yok. Yani bunu duyduktan sonra, gördükten sonra ne yapmamız gereken konusunda bir şey söylemeye gerek var mı? Barış gitsin deniyor, huzur gitsin deniyor. Bu yapılanlar bu anlama geliyor. Tekrar eski Türkiye olalım diye geliyor. Onun için Başbakan'ın verdiği hedef açık. Eski Türkiye geride kaldı Yeni Türkiye diyor. Yeni Türkiye'de 76 milyonun birbirine kenetlendiği bir Türkiye'dir."

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com