Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfa'da

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik, Şanlıurfada
"Muhalefet 'oyumu nasıl artırabilirim' diye ortaya çıkmıyor, 'AK Parti'nin oyunu nasıl düşürürüm' diye uğraşıyor"

ŞANLIURFA (AA) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, muhalefet partilerinin izlediği politikaları eleştirerek, "Muhalefet 'oyumu nasıl artırabilirim' diye ortaya çıkmıyor, 'AK Parti'nin oyunu nasıl düşürürüm' diye uğraşıyor" dedi.

Çelik, AK Parti'nin Karaköprü ilçesinde düzenlediği mitingde, gelecek hafta gerçekleştirilecek yerel seçimlerin bir genel seçim havasına dönüştüğünü söyledi.

Türkiye'de meydanların dolup taştığını ifade eden Çelik, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti. 

Ak Parti'nin 12 yıldır iktidarını milletin iradesiyle yürüttüğünü anımsatan Çelik, hükümetin icraatlarıyla mücadele edemeyenlerin bazı yanlış yollara saptığını ifade etti. Türkiye'de istikrardan rahatsız olanların AK Parti iktidarının sürmesini istemediğini vurgulayan Çelik, ülkede istikrarın bozulmasında vatandaşın hiçbir fayda göremeyeceğini kaydetti.

Muhalefet partilerinin izlediği politikaları da eleştiren Çelik, "Garip olan muhalefet 'oyumu nasıl artırabilirim' diye ortaya çıkmıyor, 'AK Parti'nin oyunu nasıl düşürürüm' diye uğraşıyor. AK Parti'nin oyunu düşürmek yerine sen çıkıp, 'ben muhalefetim, oy artırmak için projelerim budur' diyeceksin. Ama dert o değil. Hepsi birleşmiş AK Parti ile uğraşıyorlar, Başbakan'la uğraşıyorlar, barış ve istikrarla uğraşıyorlar. Allah aşkına buna vatanperverlik mi denir" diye konuştu.

Partisinin ülkede birlik ve beraberliği sağlamaya yönelik çalışmalarının engellenemeyeceğini aktaran Çelik, şöyle devam etti:

''Türkiye'ye nasıl kaybettiririz, Türkiye nasıl kaybeder diye uğraşıyorlar. Böyle talihsiz bir muhalefet anlayışıyla karşı karşıya olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Ne yaparlarsa yapsınlar, kanı durduracak, kini ortadan kaldırmaya devam edeceğiz. Bu milletin içinde kin ve kan olmayacak. Ne yaparlarsa yapsınlar Allah'ın izniyle Şanlıurfa'daki sorunları da Türkiye'deki sorunları da torunlara bırakmayacağız. Bizim üzerimize düşen neyse biz onları çözeceğiz. Biz insanların kafalarının tasına göre değil, kafalarının hasına göre insanlara değer veririz. Bizim için Arap kardeşim de, Kürt kardeşim de Türk kardeşim de eşittir. Onun kafasının hasına bakarız biz, birileri kafasının tasına bakmaya devam ederse bunun adı birlik değil bölücülüktür, bunun adı ayrımcılıktır."

Mitingde ayrıca AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celalettin Güvenç ile Karaköprü Belediye Başkan adayı Nihat Çiftçi de projelerini anlattı.

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com