Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: ''Uluslararası Çalışma Konferansı Genel Kurulu'na hitabımda küresel mali krizden çıkış için istihdam alanında atılması gereken adımlardan söz edeceğim''

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik:   ''Uluslararası Çalışma Konferansı Genel Kurulu'na   hitabımda küresel mali krizden çıkış için istihdam   alanında atılması gereken adımlardan söz edeceğim�

ANKARA (A.A) - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, İsviçre'de düzenlenecek 101. Uluslararası Çalışma Konferansı Genel Kurulu'nda yapacağı konuşmada, küresel mali krizden çıkış için istihdam alanında atılması gereken adımlardan söz edeceğini bildirdi.
     Çelik, Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamayla, yarın gideceği İsviçre'deki programına ilişkin bilgiler verdi.
     184 ülkenin çoğunun bakan düzeyinde katıldığı, 101. Uluslararası Çalışma Konferansı Genel Kurulu'na hitap edeceğini belirten Çelik, konuşmasında, etkileri devam eden küresel mali krizden çıkış için istihdam alanında atılması gereken adımlardan söz edeceğini açıkladı.
     Türkiye'nin ekonomik büyüme ve istihdamı bir arada ve başarıyla gerçekleştirdiğine değineceğini bildiren Çelik, özellikle genç işsizliği ve kaliteli istihdam oluşturulmasıyla ilgili görüşlerini Genel Kurul ile paylaşacağını kaydetti.
     Çelik, konferans vesilesiyle Cenevre'de bulunan mevkidaşlarıyla ikili ve heyetler arası görüşmeler yapacağını da belirtti.
     Konferansın ikinci gününde uluslararası işçi sendikaları konfederasyonları temsilcileri ile bir araya geleceğini kaydeden Çelik, öğleden sonraki oturumda Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ve TİSK Genel Başkanı Tuğrul Kutadgobilik'in Genel Kurul'a hitap edeceklerini bildirdi.
     Çelik, İsviçre ziyaretinin son gününde, bu ülkede yaşayan Türk vatandaşlarıyla bir araya geleceğini, Lozan'da bir Türk derneğine ait kütüphanenin açılışına katılacağını belirtti.
     Çelik, 14 Haziran Perşembe günü temaslarını tamamlayarak, Türkiye'ye dönecek.
    
     Muhabir: Ali Hakan Der
     Yayıncı: Tolga Özgenç (ANKARA)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
  Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
  Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
  E-Posta: info@sansursuzhaber.com