Çalışmak için gitti, idama mahkûm oldu

Çalışmak için gitti, idama mahkûm oldu
Suudi Arabistan’da uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklanan 31 yaşındaki hataylı ali ağırdaş, idam cezasına çarptırıldı

Çalışmak için 5 yıl önce gittiği Suudi Arabistan'da uyuşturucu ticareti suçundan tutuklanarak idama mahkum edilen Hataylı Ali Ağırdaş'ın ailesi, oğullarının kurtarılması için yetkililerden yardım istedi.

Suudi Arabistan'da garson olarak çalışırken, uyuşturucu ticareti yaptığı iddiasıyla tutuklanıp, idam cezasına çarptırılan Ali Ağırdaş'ın (31) Hatay'da yaşayan annesi Hindiye Ağırdaş (60) ve ablası Ceylan Ağırdaş (32) oğullarının kurtarılmasını için Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Adalet Bakanı'ndan yardım istedi.

Ağırdaş'ın annesi ve ablası, suçsuz olduklarına inandıkları Ali Ağırdaş'ın kurtarılması için Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Adalet Bakanı Sadullah Ergin'den ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davudoğlu'na çağrıda bulundu.

Arabistan polisinin bir uyuşturucu deposuna yaptığı baskında yakalanıp, tutuklanan Ali Ağırdaş'ın ablası Ceylan Ağırdaş, "Yıllarca gitmedik makam, çalmadık kapı bırakmadık, yetkililer bir sonuç alamdılar. Kardeşimle çok zor şartlarda telefon görüşmesi yapıyoruz ve kardeşimin koğuş arkadaşlarının idam edildiğin öğrendik. Kendisinin de bugünlerde idam edilebileceğin söyledi. Elimizden hiçbir şey gelmiyor, ne olur Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız sesimiz duysun, bize yardımcı olsunlar, kardeşim kurtarsınlar. Kardeşim tertemiz bir çocuk, böyle pis işlere bulaşabileceğin sanmıyoruz ama suçluysa bile getirsinler kendi vatanımızda, kendi kanunlarımızla kendi topraklarımızda yargılansın, ne olur kardeşim kurtarın" diye konuştu.

Gözyaşlarıyla oğlunun resmini öpen ve Türkçe bilmeden Arapça ağıtlar yakan 60 yaşındaki annesi Hindiye Ağırdaş ise, oğlunun suçsuz olduğuna inandıklarını, onun sigara bile içmediğini belirtti. Anne Ağırdaş, "Oğlum Arabistan'da bir lokantada çalışırken onu depoya göndermişler, tam o sırada polis depoya baskın yapmış ve oğlumu gözaltına almışlar. Oğlum, suçsuz olduğunu ve suçun bilerek kendi üzerine atıldığını bize söyledi. Oğlumun uyuşturucu suçuyla bir ilgisi yoktur, yıllardır suçsuz yere hapiste tutuluyor ve idam edilme korkusuyla yaşıyor, bizim de burada elimizden bir şey gelmiyor. Türkiye hükümetinden, devlet büyüklerinden, Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızdan yardım istiyoruz, ne olur oğlumu kurtarın" diyerek ağıtlar yaktı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com